Kiedy najlepiej wynająć mieszkanie?

Kiedy najlepiej wynająć mieszkanie?

26 marca 2016 Wyłącz przez Piotr

Wynajem to trudna sprawa zarówno dla osób, które poszukują mieszkania jak i dla tych, którzy chcą je wynająć. Najlepszą porą mimo wszystko na wynajęcie mieszkania jest wrzesień lub październik. Szczególnie, jeśli oferujemy mieszkanie w większym mieście.

Są to miesiące, kiedy zaczyna się rok szkolny, dlatego tez możemy liczyć na większe zainteresowanie mieszkaniami. Dlaczego? Przede wszystkim studenci, to właśnie oni przede wszystkim poszukują mieszkań, a wrzesień i październik są dla nich najlepszym momentem na przeprowadzenie się do innego miasta.

Jednakże nie tylko studenci poszukując mieszkań do wynajęcia. Również młode małżeństwa lub rodziny szukają nowego lokum. Podany okres jest również korzystny dla nich, ponieważ jest jeszcze ciepło dlatego przeprowadzka jest dużo przyjemniejsza, a z drugiej strony nie ma aż takich upałów dlatego też znacznie szybciej nam to pójdzie.

salon (sxc.hu)

salon (sxc.hu)

Jeśli natomiast szukamy mieszkań w atrakcyjnych cenach najlepszym miesiącem będzie czerwiec lub lipiec. Studenci właśnie wtedy opuszczają najwięcej mieszkań przez co rynek nieruchomości przechodzi niezłe załamanie. Właściciele wynajmują mieszkania za bezcen tylko po to, by móc opłacić rachunki za mieszkanie. Jeśli zatem mamy możliwość przeczekaniu złego momentu polujmy na okres czerwca i lipca. Wtedy piękne mieszkania stoją puste. Nawet jeśli właściciel nie będzie chciał zmniejszyć czynszu możemy z nim zagadać o to, by chociaż na okres wakacyjny opuścił nam nieco czynsz. Wakacje to najgorszy czas dla agentów nieruchomości.

Jeśli natomiast zależy nam na dobrym wynajęciu mieszkania możemy poszukać biura nieruchomości np.  Notariusz Zabrze 3 maja.

Warto zajrzeć również na: