Każdy z nas jest obywatelem świata

Każdy z nas jest obywatelem świata

18 listopada 2014 Wyłącz przez Piotr

Dzisiejszy świat stoi przed nami całkowicie otworem. Między innymi dzięki internetowi staliśmy się wszyscy obywatelami świata. W ten sposób poznajemy rozmaitych ludzi z różnych zakątków naszego globu. Zawiązujemy przyjaźnie i małżeństwa. Możemy podróżować niemal bez ograniczeń i zgłębiać tajemnice innych kultur. Umiejętni poszukiwacze przygód potrafią odnaleźć niezwykle interesujące oferty wycieczek, które zarezerwowane z odpowiednim wyprzedzeniem, nie wiążą się już z tak dużymi kosztami. I tak jak naszymi środkami finansowymi możemy płynnie dysponować i realizować swoje marzenia, to nieznajomość języków obcych może skutecznie nas hamować.

Na naukę jednak nigdy nie jest za późno. Na rozmaite kursy językowe zapisują się osoby z ustabilizowaną sytuacją życiową, a nawet seniorzy, język angielski uważany jest za niezbędne narzędzie. Zajęcia takie na stałe weszły do programu uniwersytetów trzeciego wieku. Jeśli jednak nie dysponujemy czasem, a fundusze gromadzimy już na konkretną wycieczkę, możemy skorzystać z ogromnych możliwości, jakie oferuje nam internet. Oprócz darmowych lekcji i prezentacji, znajdziemy tam praktyczne lekcje. Ich zaletą jest nauka praktycznych zwrotów potrzebnych w codziennej komunikacji. W związku z tym odnajdziemy tu potrzebne sformułowania – w jaki sposób zapytać o drogę czy co powiedzieć w sklepie, albo co znaczy optium xido? A przecież umiejętność komunikacji to nadrzędny cel stawiany przez nauczycieli. Wybierając się za granicę najważniejsze byśmy znaleźli w sobie odwagę do mówienia. Tak naprawdę nie powinniśmy się wstydzić, że popełnimy jakieś błędy. Najistotniejsze jest, abyśmy uzyskali potrzebne informacje i porozumieli się w obcym kraju. Nie powinniśmy przejmować się ewentualną negatywną opinią osób, których pewnie nigdy już nie spotkamy.

Języki poszerzają horyzonty /sxc.hu

Języki poszerzają horyzonty /sxc.hu

Jeśli jednak z językami obcymi wiążemy naszą przyszłość, powinniśmy rozważnie wybrać ten, który chcemy opanować. Cały świat komunikuje się w języku angielskim. Jest to jednocześnie język, który zna najwięcej osób, dlatego konkurencja jest znaczna. Myśląc o dobrej i intratnej posadzie, powinniśmy się zdecydować na mniej popularne rozwiązania. Będą to z pewnością języki rynków wschodnich. Nie bez przyczyny Rosja, Japonia, Indie czy Chiny uważane są za pożądanych kontrahentów. Z pewnością znajomość rosyjskiego czy japońskiego bez problemu znajdzie dla siebie bogatą bazę ofert pracy. Oczywiście, jak w każdym zawodzie, wymagana jest tu bezwzględna rzetelność. Potencjalni pracodawcy poszukują także osób, które poza znajomością języka obcego, mają wykształcenie w innej branży, na przykład finansowej.

Warto zajrzeć również na: