Katalizator i inne części układu wydechowego

Katalizator i inne części układu wydechowego

23 listopada 2020 0 przez Marta

Samochód jest bardzo popularnym środkiem transportu, bo za jego pomocą można dostać się w różne miejsca łatwiej i taniej. Aby było to możliwe samochód jest wyposażony w silnik, a ten z kolei produkuje spaliny, z wyjątkiem samochodów elektrycznych. Do ich odprowadzenia służy układ wydechowy.

Katalizator

Układ wydechowy jest jednym z najważniejszych układów w naszym samochodzie, bo pozwala on na usunięcie spalin z silnika bez dyskomfortu dla pasażerów. Jednym z najważniejszych części w układzie wydechowym jest katalizator, który odpowiada za oczyszczanie spalin, jednak z czasem się zużywa. Skup katalizatorów https://unimetalrecycling.pl przyjmie każdy zużyty katalizator, dzięki czemu będziemy mieli część środków na zakup nowej części.

Inne części

Choć układ wydechowy jest ważny dla całego samochodu, to jego budowa nie jest bardzo skomplikowana. Oprócz katalizatora i filtra cząstek stałych ten układ składa się głównie z rur, którymi biegną spaliny. Na samym końcu układu wydechowego najczęściej znajduje się tłumik, który pozwala na zredukowanie hałasu, który generuje pracujący silnik oraz układ wydechowy. Można go wymieniać, aby dobrać głośność do naszych preferencji.

Warto zajrzeć również na: