Karta rowerowa

Karta rowerowa

22 grudnia 2015 Wyłącz przez Piotr

Każdy nastolatek marzy o karcie rowerowej. Uznaje się ją jako pierwszy etap do uzyskania prawa jazdy. Osoba, która nie ukończyła osiemnastego roku życia, a chce jeździć po mieście rowerem powinna posiadać taką właśnie kartę. Jest to dokument potwierdzający znajomość podstawowych przepisów na drodze oraz zachowania się w ruchu publicznym.

Uzyskanie karty rowerowej możliwe jest po ukończeniu dziesiątego roku życia oraz zdaniu egzaminu potwierdzającego odpowiednie kwalifikacje.

Szczególnie ważne jest to dla młodych rowerzystów, którzy posiadają rowery miejskie Warszawa. Jeżdżą oni często po mieście np. do szkoły lub wracają z niej. Częstym przypadkiem jest również jeżdżenie rowerem na zajęcia dodatkowe lub po prostu w ramach spędzania wolnego czasu.  Rodzice takich dzieci powinni jednak pamiętać, że do tego typu wycieczek nie zbędne jest posiadanie kasku oraz ochraniaczy. Dzięki temu mogą oni uniknąć niepotrzebnych wypadków.

Młodzież, która ukończyła osiemnasty rok życia, nie musi zdawać dodatkowego egzaminu, by zdobyć kartę rowerową. Osoby pełnoletnie podczas jazdy rowerem powinny mieć przy sobie dowód

sxc.hu

sxc.hu

osobisty lub prawo jazdy, co będzie dokumentować ukończenie osiemnastego roku życia. Wynikiem tego jest fakt, iż osoba osiemnastoletnia jest osobą pełnoletnia i odpowiada za siebie. Czyli jeżdżąc po ulicy powinny zdawać sobie sprawę z zagrożeń jakie wynikają z ruchu drogowego oraz ma świadomość możliwości spowodowania wypadku.

Prawo transportu przywidywało kiedyś utratę karty rowerowej w trybie administracyjnym za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Warto zajrzeć również na: