Kaloryfery czy ogrzewanie podłogowe?

Kaloryfery czy ogrzewanie podłogowe?

21 marca 2022 0 przez Marta

Każda nieruchomość powinna mieć odpowiednie ogrzewanie, aby domownicy mogli w niej komfortowo przebywać. Do wyboru najczęściej mamy dwa rozwiązania, jakim jest ogrzewanie podłogowe, lub też umieszczenie w domu odpowiednio połączonych kaloryferów. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, więc które z nich powinniśmy wybrać?

Kaloryfery

Kaloryfery są stosunkowo łatwe do zainstalowania, szeroko dostępne i skuteczne. Najlepiej sprawdzają się w przypadku kotła na paliwo stałe jak węgiel lub podobne. Zaletą jest z pewnością to że łatwo można kontrolować temperaturę i nagrzewają się stosunkowo szybko, a wadą jest estetyka oraz to, że mogą nie grzać pomieszczenia równomiernie. A jak wygląda ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe

W przypadku ogrzewania podłogowego można się zastanowić nad dodatkowym źródłem ogrzewania, jak kominek Tarnów, bo wadą jest to że dość długo musimy czekać na jego zagrzanie. Jednak zaletą jest równomierne ogrzewanie oraz to, że najlepiej współpracuje z ekologicznymi kotłami na gaz oraz z pompami ciepła. Ważne są również nasze preferencje i to one pozwalają nam wybrać rozwiązanie.

Warto zajrzeć również na: