Jakie schody wybrać? Praktyczne porady

Jakie schody wybrać? Praktyczne porady

25 kwietnia 2016 Wyłącz przez Daniel

Wystrój wnętrza jest jedną z najistotniejszych rzeczy, które wpływają na samopoczucie domowników. Powinniśmy poświęcić temu zagadnieniu naprawdę sporo czasu, aby móc wszystko dostosować do swoich własnych preferencji. W takich działaniach ważną rzeczą jest również to, aby podążać niejako za trendami panującymi na świecie. To, że nasze mieszkanie będzie wyglądało wielkomiejsko nie jest niczym złym – będziemy mogli zaimponować takim wystrojem innym osobom, które będą nas odwiedzały. Może okazać się, że nowoczesny design będzie stał niejako w opozycji do naszych oczekiwań oraz gustu. W takim przypadku nie będzie pozostawało nam nic innego jak wybrać rozwiązanie, które o wiele bardziej nam pasuje i spróbować wdrożyć je w życie. Nie będziemy chcieli poprawiać tych elementów, które zostały już wcześniej wykonane. Dlatego już od samego początku powinniśmy mieć wszystko przygotowane i dokładnie rozrysowane na planie. W ten sposób będziemy mieli ogląd na wszystkie rzeczy, które ostatecznie znajdą się w pomieszczeniach i będziemy mogli wizualizować sobie ostateczny wygląd mieszkania.

Dom

Jedną z najważniejszych rzeczy będzie również znalezienie takiego rozwiązania, dzięki któremu dom stanie się znacznie bardziej przestronny i zwyczajnie optycznie duży. Nie zawsze jesteśmy w stanie wyburzać ściany i faktycznie powiększać dane wnętrze, ale możemy działać nieco bardziej subtelnie, próbując oddziaływać na zmysły. Niekiedy zmyślne ustawienie światła czy też użycie specyficznej kolorystyki sprawia, że pomieszczenie staje się zdecydowanie bardziej przestronne niż miało to miejsce wcześniej. Jedną z takich rzeczy, które sprawiają, że dom staje się ciężki i bardzo ciasny w odbiorze są schody. Szczególnie te w starych domostwach, gdzie są one masywne, zabudowane i po prostu zajmują bardzo wiele miejsca. W czasie remontu możemy uwzględnić ten szczegół i zaprojektować wnętrze tak, że odciążymy miejsce, w którym się znajdują. W jaki sposób można to osiągnąć? Przede wszystkim bawiąc się ich formą oraz kolorystyką.

Są różne formy schodów (sxc.hu)

Są różne formy schodów (sxc.hu)

Schody

Lekkie schody to takie, które nie będą zajmowały zbyt wiele miejsca. Dobrym rozwiązaniem będą więc schody wspornikowe, czyli z niemieckiego faltwerktreppe. Są one znacznie nowocześniejsze, ponieważ nie posiadają żadnych słupków, które łączą schodki z podłogą. Każdy ze szczebli wydaje się być niejako osobno i jest indywidualnie mocowany do ściany. W taki sposób uzyskujemy schody, które są w pełni profesjonalne, ale jednoczesne są niezwykle proste w formie. Nie będą one powodowały efektu, ze dom jest przeładowany, bo przecież sumarycznie nie będą one zajmowały szczególnie wiele miejsca. Powinniśmy zobaczyć jak takie rozwiązania wyglądają w praktyce, bo dzięki temu przekonamy się, ze takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w mniejszych pomieszczeniach. Kolejną rzeczą, która jest dla nas ważna to dostarczenie do pomieszczenia jak najwięcej światła. Przydaje się częściowe wyburzanie ścian oraz wstawianie nowych okiennic w ich miejsce. Dobrze oświetlone pomieszczenie zapewni nam znacznie lepsze warunki do życia i dodatkowo pozytywnie wpłyną na wygląd całej aranżacji.

Warto zajrzeć również na: