Jak zwiększyć wydajność gospodarstwa rolnego ?

Jak zwiększyć wydajność gospodarstwa rolnego ?

20 marca 2020 1 przez Mietek

Wielu rolników uważa, że to właśnie wydajność jest najważniejszym elementem pracy na roli, dlatego nie powinno się stać w miejscu tylko systematycznie rozwijać. Mimo że w polsce sytuacja się poprawia, rolnicy dysponują coraz nowszym sprzętem to nadal znacząco odbiegamy od naszych zachodnich sąsiadów. Tam w rolnictwie zatrudnionych jest o wiele mniej osób a mimo to zarobki i zyski, które osiagają znacząco przewyższają nasze.

Odpowiedni sprzęt i maszyny

Nowoczesne maszyny kosztują krocie, jednak dzieki nim możemy włożyć mniej pracy a osiągać zdecydowanie większe rezultaty. Decydując się na zakup warto skorzystać z dofinansowania od Państwa lub z Unii Europejskiej, spełniając odpowiednie warunki ostateczny koszt nie będzie aż tak duży, a z pewnościa poprawi to pracę całego gospodarstwa. Ważne jest aby do maszyn posiadać odpowiednie narzędzia czy dodatki https://www.agrioutlet.eu/pl/p/NOZ-PRAWY-Claas-0009846910/123 dzięki którym mogą wykonywać one jeszcze bardziej skomplikowane zadania.

Zatrudnianie wyszkolonych pracowników

Na polskich wsiach raczej gospodarstwa prowadzone są z pokolenia na pokolenie, przez co młodsi rolnicy posiadają wiedzę tylko tą, którą przekazał im ich tata czy dziadek. To w znaczącym stopniu ogranicza rozwój i otwarcie się na technologie, “prości ludzie” nie lubią zmian i często sprzeciwiają się im nawet jeśli byłyby dla nich korzystne. Dlatego ważne jest aby gospodarstwa zaczęły zatrudniały młodych po studiach, którzy świeżym spojrzeniem będą mogli pomóc czy doradzić.

Warto zajrzeć również na: