Jak zmieniają się priorytety kobiet?

Jak zmieniają się priorytety kobiet?

4 sierpnia 2015 Wyłącz przez Piotr
thunderstorm-1407437

Złote zboże (sxc.hu)

Kobiety są niezwykłe z wielu powodów. Potrafią robić wiele czynności naraz i wszystkie bardzo dobrze. Pamiętają wszystkie daty urodzin i imienin oraz długie na kilometry listy zakupów. Mimo nawału obowiązków potrafią zagryźć zęby i po pracy bawić się szaleńczo z dziećmi w berka. Delikatne i subtelne, w obronie najbliższych walczą jak lwice. Aż trudno uwierzyć, że w jednej istocie może mieścić się tyle sprzeczności. Dotyczy to także kwestii kobiecego wyglądu.

Małe dziewczynki uwielbiają obserwować swoje mamy i potem naśladują je we wszystkim. Malują się, przebierają w sukienki i usiłują chodzić w butach na wysokich obcasach. Ten moment trwa dosyć długo, kiedy naśladowanie mamy jest wielką zabawą. Wykorzystali to już dawno producenci kosmetyków, którzy stworzyli specjalne linie dla małych dziewczynek. Bez problemu można zakupić kosmetyki do dziecięcego makijażu i całą gamę stylowej biżuterii. Czy pozwalać maluchom używać ich na co dzień, to już zupełnie inna kwestia. Kiedy mała dziewczynka zmienia się w nastolatkę zabawa ta przyjmuje zupełnie inną formę. Dziewczęta, szczególnie w wieku gimnazjalnym, chcą uchodzić za starsze niż są. Niekiedy przybiera to niestety formę zupełnie groteskową. Nieudolny makijaż potrafi mocno oszpecić młodzieńczą urodę i z pewnością nie przyniesie nikomu wielu wielbicieli. Jednak pragnienie bycia dorosłą jest bardzo silne i odporne na wszelką krytykę. Stan ten utrzymuje się dość długo. Przynajmniej do osiągnięcia wymarzonej „osiemnastki” – wieku dojrzałości.

W pewnym momencie następuje zmiana toku myślenia. Co może ją spowodować? Nikt tego nie wie. Tak jak nikt nie zna do końca kobiet. Faktem jest, że po osiągnięciu jakiejś granicy, zaczynamy marzyć o byciu młodszymi. Na początku inwestujemy w przeróżne kremy – do twarzy, pod oczy, ujędrniające pośladki. Z wiekiem sięgamy po wszelkie kosmetyki, które zatrzymają upływający czas – serum przeciwzmarszczkowe, kremy zawierające kwas hialuronowy i wiele innych. Nie zawsze nawet wiadomo co oznacza ich skład i właściwie na czym polega ich działanie, ale skoro polecają je znane osoby, to muszą być skuteczne. Te bardziej zdesperowane decydują się na zabiegi w gabinetach chirurgicznych.

Zanim jednak zacznie się ta cała walka o odpowiedni wygląd – starszy czy młodszy – warto zastanowić się, po co to robię? Najczęściej myślimy o innych. Chcemy się podobać koledze ze starszej klasy, potem koledze ze studiów. I można tak bez końca. A przecież prawdziwe piękno tkwi w umyśle kobiety, w jej samoakceptacji i samoświadomości. Warto o tym pamiętać.

Warto zajrzeć również na: