Jak zacząć trenować jogę?

Jak zacząć trenować jogę?

9 września 2020 Wyłącz przez Marta

Joga może być bardzo dobrym wyborem dla osób, które potrzebują wyciszenia i relaksu. Jest również dobrym wyborem dla osób początkujących, które chcą wprowadzić do swojego życia aktywność fizyczną. Co jest potrzebne do uprawiania jogi i jaki jest najlepszy sposób by zacząć ją uprawiać?

Czym jest joga?

Joga polega na jednoczeniu się z samym sobą wykorzystując oddech, umysł i ciało. Niektórzy rezygnują z jogi, gdyż uważają się za zbyt mało rozciągliwych, jednak joga jest przeznaczona również dla takich osób. Na samym początku warto udać się na kilka lekcji z profesjonalnym nauczycielem, który pokaże prawidłowe postawy (asan) jogi i pozwoli uniknąć obrażeń.

Rozgrzewka

Przed właściwymi ćwiczeniami warto jest rozgrzać ciało, aby mięśnie były gotowe na asany jogi. Jednym ze sposobów rozgrzewki może być masaż https://salonmandala.pl/salony/salon-mandala-warszawa/, który pozwoli nam się rozluźnić i jednocześnie rozgrzeje i uelastyczni nasze mięśnie. Kolejnym sposobem na rozgrzewkę jest obracanie szyi zgodnie z ruchem wskazówek zegara i odwrotnie, aby zmniejszyć jej sztywność. Gdy już rozpoczniemy ćwiczenia to warto się uśmiechać, gdyż pozwala to zrelaksować ciało i umysł, a ponadto może to umożliwić rozciąganie się bardziej niż zwykle.

Warto zajrzeć również na: