Jak zacząć biegać?

Jak zacząć biegać?

23 czerwca 2020 Wyłącz przez Mietek

Bieganie jest jedną z podstawowych aktywności fizycznych, którą możemy wykonywać niemal w każdym miejscu i o każdym czasie. Bardzo często brakuje nam motywacji i próbujemy to sobie wytłumaczyć brakiem odpowiednich butów lub złą pogodą. Jak jest z tym bieganiem, co jest do niego potrzebne?

Motywacja i kondycja

Najważniejszą kwestią jest oczywiście odpowiednia motywacja do biegania, przełamanie się aby zacząć biegać. Do biegania wcale nie potrzebujemy ani nie wiadomo jak drogich butów do biegania ani bardzo dobrej kondycji. Kondycję wypracujemy gdy zaczniemy biegać, a jeśli chodzi o buty to nadają się proste, wygodne tenisówki. Jednak jak zmotywować się do biegania gdy pada deszcz lub śnieg?

Gdzie biegać?

Nikt nie każe nam biegać na zewnątrz, jednak jest to często najlepszy sposób na bieganie. Możemy pojechać na siłownię i pobiegać na bieżni albo pobiegać po domu. Jednak warto dobierać długość i intensywność biegania do naszych możliwości. Po długiej sesji biegania można wybrać się na masaż https://salonmandala.pl/salony/salon-mandala-warszawa/, który pozwoli na zmniejszenie bólu mięśni i przyspieszenie ich regeneracji.

Warto zajrzeć również na: