Jak uniknąć zakażenia?

Jak uniknąć zakażenia?

15 maja 2020 Wyłącz przez Marta

Pandemia koronawirusa sprawia, że musimy bardzo uważać nie tylko w miejscach pełnych ludzi, ale także przy interakcji z osobami, z którymi nie mieszkamy. Z tego powodu musimy podjąć szczególne środki bezpieczeństwa, aby pozostać zdrowym. Co powinniśmy zrobić aby nie zostać zarażonym?

Dystans i maseczki

Przede wszystkim warto zadbać o przestrzeganie dystansu społecznego, to z pewnością pozwoli zredukować ryzyko zakażenia. Jednak czasami, na przykład w pracy lub sklepie, nie jesteśmy w stanie zachować minimalnego dystansu, dlatego powinniśmy podjąć inne środki bezpieczeństwa. Jednym ze sposobów na zapobieganie zakażeniu jest noszenie maseczki. Daje to pewną ochronę, ale nosi się je głównie aby powstrzymać roznoszenie bakterii przez nas.

Rękawiczki ochronne i zostanie w domu

Kolejną kwestią służącą powstrzymaniu rozprzestrzenianiu się wirusa jest stosowanie specjalnych rękawiczek ochronnych https://www.namedycyne.shop.pl/, które można nabyć w sklepie medycznym. Pozwalają one uniknąć kontaktu z powierzchnią zakażoną, więc pozwalają nam na zmniejszanie ryzyka zakażenia. Jednak najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie zakażenia jest pozostanie w domach, praca zdalna jeśli jest to możliwe i wychodzenie jak najrzadziej.

Warto zajrzeć również na: