Jak ułatwić sobie rzucenie nałogu związanego z paleniem papierosów?

Jak ułatwić sobie rzucenie nałogu związanego z paleniem papierosów?

23 listopada 2016 Wyłącz przez Mietek

Nikotyna jest w stanie uzależnić w bardzo dużym stopniu. Wiele osób ma poważne problemy z powstrzymaniem się od palenia papierosów. Niejednokrotnie uzależnione osoby palą nawet paczkę papierosów dziennie, choć zdarzają się osoby, dla których nawet tyle to za mało. Koszta jakie związane są z takim nałogiem w skali miesiąca są naprawdę bardzo duże. Dodatkowo oprócz pieniędzy, ceną jaką musimy zapłacić za ten wyniszczający nałóg jest oczywiście nasze zdrowie, dlatego dobrze jest jak najszybciej rzucić.

Czy warto łykać tabletki z nikotyną i korzystać z plastrów?

Takie rozwiązania pomogły już wielu osobom, jednak bardzo często te osoby prędzej czy później wracają do nałogu tytoniowego. Spowodowane jest to głównie tym, że takie tabletki oraz plastry, tak czy inaczej zawierają całkiem sporą ilość nikotyny i korzystając z nich dostarczamy ją do organizmu tak czy inaczej, ale pod inną postacią. Nie likwidujemy więc problemu, tylko zastępujemy go czymś bardzo podobnym.

Małe kroki oraz pomoc bliskich

Nie da się rzucić nałogu jakim jest palenie papierosów z dnia na dzień. Czasami może to potrwać nawet miesiące. Dobrze jest na początku powoli ograniczać palenie papierosów. Z dnia na dzień palić coraz mniej i starać się powstrzymywać przed paleniem. Bardzo ważne jest również wsparcie innych osób, szczególnie rodziny. Dobrym rozwiązaniem może być również znalezienie kompana, który tak jak my walczy z nałogiem i chciałby z nim skończyć raz na zawsze. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie nam rzucić.

Warto zajrzeć również na: