Jak udekorować pokój gościnny na święta?

Jak udekorować pokój gościnny na święta?

23 grudnia 2015 Wyłączone przez Piotr

Każdy kto ma dużą rodzinę jest przyzwyczajony do tego, że święta odbywają się w największym mieszkaniu. Często jest to rodzinny dom wszystkich dorosłych dzieci czyli domek na wsi. Cała rodzina ze wszystkich stron świata zjeżdża się by ten jeden dzień w roku spędzić wspólnie czas. Zdarza się, również, że to dzieci decydują między sobą u kogo będzie zrobiona Wigilia. Jeśli miejsce jest już ustalone przechodzimy do coraz trudniejszych rzeczy.

Chociaż potrawy na stół Wigilijne zdają się być najtrudniejszą rzeczą, zawsze można zamówić z cateringu podstawowe potrawy wigilijne lub czekać, aż goście sami przyniosą :D.  Oprócz zapełnienia stołu wigilijnego oraz uzupełnienie pustek pod choinką należałoby również udekorować pokój w którym zbiorą się wszyscy goście.

Na samym początku powinniśmy zastanowić się w jakim stylu chcemy udekorować nasz pokój, czy ma być on elegancki czy bardziej luźny. Ważna jest również kolorystyka pomieszczenia. Coraz częściej spotykamy się z wyborem jednego lub dwóch kolorów, które królują w świątecznej atmosferze. Najczęściej jest to czerwień i złoty.

sxc.hu

sxc.hu

Przy dekorowaniu salony powinniśmy zacząć od sofy oraz poduszek. Najlepiej będzie jeśli zmienimy po prostu narzuty na świąteczne. Jeśli nie mamy typowo świątecznych obić możemy użyć po prostu świątecznych kolorów. Warto ozdobić również obicia krzeseł z pewnością będzie to ciekawie wyglądać. Kolejnym etapem przystrajania Bożonarodzeniowego pokoju jest zmienienie zasłon oraz ich udekorowanie. Najczęściej spotykane są czerwone z mnóstwem świątecznych dodatków. Dzięki starannie powieszonym i udekorowanym zasłonom nasze pomieszczenie będzie przytulne i z pewnością efektowne.  Dodatki, które doskonale wykończą nasz pokój będą lampiony oraz świeczki. Najlepiej jeśli ustawimy je na parapecie lub na komodzie. Podczas wieczoru wigilijnego uważajcie jednak na wykładziny Warszawa,  wosk trudno jest usunąć.

Warto zajrzeć również na: