Jak ubrać się do pracy w biurze?

Jak ubrać się do pracy w biurze?

23 listopada 2015 Wyłącz przez Piotr

Dress code każdego biura może być inny, jednak jego podstawowe zasady są bardzo do siebie zbliżone. Jeśli dopiero zaczynamy prace w dużej firmie lub korporacji, na dodatek wcześniej nie mieliśmy styczności z eleganckim outfitem to warto dowiedzieć się o kilku rzeczach w tym temacie. Na początku warto dokładniej sprecyzować wymagania co to ubioru. Więcej informacji możemy uzyskać kontaktując się z osobą działu HR danej firmy.

Pierwszy dzień w pracy jest dniem szczególnym. To od niego zależy jakie będzie twoje pierwsze wrażenie i jak wypadniesz przed resztą pracowników. Ubranie przede wszystkim powinno być schludne, czyste i wyprasowane. Jeśli znasz już preferencję firmy co do kwestii ubioru pracowników możesz planować kompletowanie stroju do pracy. Jeśli w twojej firmie obowiązują sztywne zasady dotyczące ubioru, będziesz miała miej opcji i mniej kombinacji podczas doboru zestawów. Klasycznym zestawem jest koszula, marynarka lub żakiet i spódnica lub ciemne spodnie.

Jeśli twój pracodawca pozwala na nieco mniej oficjalne ubranie, masz mnóstwo możliwości. Możesz założyć nawet jeansy, ale w takim przypadku góra powinna być bardziej oficjalna. Dlatego warto zaopatrzyć się w kilka marynarek i koszulek typu basic. Takie zestawy są wyjątkowo efektowne, a jednocześnie wygodne. Takie zachowanie równowagi jest korzystne, ponieważ pozwala na oficjalny look, ale nie ogranicza nas w kwestii  doboru dodatków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przestrzeń biurowa (sxc.hu)

Warto zajrzeć również na: