Jak się bronić przed kradzieżą

Jak się bronić przed kradzieżą

4 sierpnia 2015 Wyłącz przez Piotr

Lato to okres wyjazdów wakacyjnych, dłuższych lub krótszych urlopów i nie kończących się wyjazdów. Pozostawiania bez opieki samochodów i domów. Jest to moment idealny dla złodziei, którzy jak tylko mogą wykorzystują sytuację. Latem włamywacze  częściej znajdują drogę do naszych domów, częściej napadają i okradają przechodniów z nadzieją, że turysta może mieć przy sobie więcej kosztowności.

Okres ten może okazać się być dla nas trudny, ponieważ chwila nieuwagi może sprawić, że stracimy dosłownie wszystko. Kradzieże zdarzają się wszędzie, nawet pod czujnym okiem sąsiada. Złodzieje wchodzą drzwiami, ale również i oknem czy też przez garaż.

Jak bronić się przed ich atakiem? Nigdy nie wyjeżdżajcie na dłużej pozostawiając dom samemu sobie. Pamiętajcie o zamknięciu drzwi Warszawa na wszystkie zamki, pozamykanie garaży. Nigdy nie zapominajcie o szczelnym zamknięciu wszystkich okien.

Kiedy wyjeżdżacie na dłużej warto poprosić kogoś zaufanego, aby sprawdzał przynajmniej raz dziennie co dzieje się w okolicy i w domu. Czasami jest to ktoś z rodzinny, innym razem przyjaciel, a jeszcze innym sąsiad. Warto jednak być przekonanym, że osoba, której wręczasz klucz Nie wykorzystała go w sposób niefortunny dla Cebie.

Dobrze zamykajcie drzwi. /sxc.hu

Dobrze zamykajcie drzwi. /sxc.hu

W czasie podróży pociągami, samolotami czy też autokarami musicie pamiętać o bardzo istotnych szczegółach. najcenniejsze rzeczy zawsze trzymamy przy sobie, pieniądze i karty kredytowe chowamy w różnych miejscach torby – dla bezpieczeństwa. Pamiętajcie o dobrym ukryciu wszystkiego co wartościowe, bez czego nie dacie rady funkcjonować, a na co złodziej mógłby się połaszczyć.

Unikamy zbyt dużych tłumów, które ułatwiają złodziejowi niezauważalnie wsunąć rękę do kieszeni torby czy też kurtki. Pamiętamy o zwracaniu szczególnej uwagi na bagaż podręczny. Tak samo postępujemy podczas zwiedzania innych, obcych miast. Turyści są również bardziej narażeni na kontakt ze złodziejami.

W okresie urlopowym, wakacyjnym zwracajcie szczególną uwagę na cenne przedmioty i pieniądze. Pamiętajcie, że złodzieje zwykle czają się tam, gdzie się ich nie spodziewamy.

Warto zajrzeć również na: