Jak przebiega zabieg akupunktury?

Jak przebiega zabieg akupunktury?

20 listopada 2020 Wyłącz przez Maks

Zabieg akupunktury ma swoich zwolenników jak i przeciwników, jednak często znajdą się ludzie, którzy się poddają temu zabiegowi. Na pewno pomaga on zmniejszyć dolegliwości bólowe, ale medycyna zaprzecza, by leczyła schorzenia. Jeśli nas to nie zniechęca, to w jaki sposób przeprowadza się akupunkturę?

Jak wygląda zabieg?

Wiele zależy od tego, gdzie nas boli gdy przychodzimy na zabieg akupunktury, bo w tym miejscu skupi się osoba przeprowadzająca zabieg. Sam zabieg polega na wbijaniu specjalnie do tego przygotowanych igieł w odpowiednie miejsca na naszym ciele. Miejsc tych należy nauczyć się z tablic anatomicznych, co powinien potrafić każdy, kto udaje się na kurs akupunktury.

Przebieg zabiegu

Pacjent kładzie się na stole, gdzie przygotowuje się do zabiegu. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg przygotowuje igły. Najczęściej są to igły jednorazowe, które po zużyciu są poddawane utylizacji. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg nakłuwa skórę w odpowiednich miejscach, a następnie pacjent w taki sposób spędza kilka minut. Skutkiem zabiegu akupunktury może być redukcja dolegliwości bólowych, co dla wielu osób z pewnością będzie duża ulga.

Warto zajrzeć również na: