Jak odnowić stary fotel

18 kwietnia 2016 Wyłącz przez Piotr
armchair(sxc.hu)

armchair(sxc.hu)

Z biegiem czasu każdy fotel traci swoją świeżość, niszczeje i ostatecznie przestaje wyglądać estetycznie. Stajemy wtedy przed wyborem: zachować albo wyrzucić. Część z nas uzna, że renowacja starych mebli jest stratą czasu, że nie podołają takiemu wyzwaniu. Inni stwierdzą, że już nie podoba im się przestarzała forma, a jeszcze inni, że po prostu chcą zatrzymać stare meble. Jak więc wykonać renowację mebli?

Materiały i elementy tapicerowane

Niestety zniszczone materiały i tapicerkę należy w całości wymienić. Wytarte dziury prawdopodobnie nie nadają się do zacerowania. Poza tym, elegancki i nowoczesny materiał doda Twojemu fotelowi klasy i szyku. Będzie to idealne połączanie przeszłości i współczesności, które idealni ozdobi każde pomieszczenie.

Drewniane elementy

Drewniane konstrukcje foteli często z czasem łuszczą się i tracą kolor. Aby nasz menel odzyskał dawny blask, należy zedrzeć wierzchnią warstwę. Do tego zadania wykorzystaj  materiały ścierne o różnej chropowatości. Dzięki temu uzyskasz idealną gładkość. Tak przygotowaną ramę fotela posmaruj specjalnym lakierem, który wzmocni wierzchnią warstwę drewna, a dodatkowo nabłyszczy je. Przed użyciem odczekaj co najmniej jeden dzień, aby lakier w pełni wysechł.

Każdy stary mebel można albo wyrzucić albo odnowić. Od Ciebie zależy, co zrobisz. Pamiętaj jednak, że każdy stary fotel może stać się nowoczesnym elementem wystroju Twojego mieszkania, który będzie posiadał delikatną nutkę starodawności.

Warto zajrzeć również na: