Jak najlepiej zwiedzać?

Jak najlepiej zwiedzać?

9 listopada 2015 Wyłącz przez Piotr

Często jadąc do innego miasta zastanawiamy się jaki środek lokomocji będzie dla na najlepszym rozwiązaniem. Najlepszy byłby taki, gdyby był w miarę tani, nie był uciążliwy (najgorzej jest jeśli postanowiliśmy zwiedzać dane miasto w lato, wtedy publiczne środki lokomocji są czymś strasznym), a dodatkowo jeździł przez te miejsca, które mamy w planach zobaczyć. Niestety nie jest to możliwe i decydując się na wycieczki krajoznawcze musimy uzbroić się w cierpliwość, aby móc zobaczyć wszystko to, co mieliśmy zaplanowane.

W jaki sposób możemy zwiedzać?

Oczywiście numeremjeden przy zwiedzaniu dużych miast jest komunikacja publiczna, czyli wszelkiego rodzaju autobusy, tramwaje oraz metro. Ceny biletów różnią się w zależności od miasta oraz Państwa, które zwiedzamy. Najkorzystniejsze opcje to bilety dobowe, jeśli oczywiście jesteśmy pewni, że ciągle będziemy poruszać się tym typem lokomocji.

Drugim, również bardzo popularnym sposobem na zwiedzanie miast jest wypożyczenie samochodu. Coraz więcej miast promuje tego typu wypożyczalnie. Jest to bardzo duże ułatwienie posiadanie ‘własnego’ samochodu w innym mieście. W każde miejsce możemy dojechać o czasie, który nam się podoba. Problem jest jednak ten – płatne strefy parkowania oraz umiejętność jazdy samochodem.

sxc.hu

sxc.hu

Kolejnym, bliskim wypożyczeniu samochodu jest wypożyczalnia rowerowa. Jest to doskonały sposób na zwiedzanie szczególnie letnią porą, kiedy autobusy nie są najlepszym środkiem lokomocji, a samochody cisną się w korkach. Dodatkowym atutem jest to, że dojeżdżając do miejsca zwiedzania nadal zwiedzamy – miasto. Wypożyczenie roweru to bardzo prosta sprawa wystarczy wpisać wypożyczalnia lub outlet rowerowy Warszawa lub inne miasto w którym jesteśmy i gotowe. Internet zaprowadzi nas w dobrym kierunku.  🙂

Warto zajrzeć również na: