Jak modnie wyglądać w zimie?

Jak modnie wyglądać w zimie?

13 lipca 2016 Wyłącz przez Marta

Zima jest jedną z najbardziej problematycznych pór roku. Jest on kłopotliwa głównie z powodów niskich temperatur, które utrudniają nasze funkcjonowanie na zewnątrz. Nie jesteśmy w stanie spontanicznie wyjść ze swojego domu, bo wcześniej musimy spędzić trochę czasu na ubranie się w odpowiedni sposób. Nic dziwnego, że wiele osób wychodząc w pośpiechu nie ubiera się do końca właściwie. Często można spotkać się z osobami, które są ubrane dość cienko i to pomimo tego, że temperatury panujące na zewnątrz dawno przekroczyły zero stopni. W takiej sytuacji warto jest zadbać o swoje zdrowie i ubrać się w taki sposób, aby nie zachorować. W innym razie będziemy wyłączeni z życia na kilka dni i tylko narobimy sobie zaległości w pracy lub szkole. O wiele lepiej jest nie chorować i tego powinniśmy się trzymać. Odpowiedni ubiór w trakcie zimy powinien składać się z przynajmniej kilku warstw. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli lepiej utrzymać temperaturę swojego ciała.

Ochrona przed mrozem

Pomiędzy poszczególnymi warstwami będzie zbierała się warstwa powierza, która będzie stanowiła naturalną izolację. Zimne powietrze z zewnątrz będzie miało utrudnioną drogę do naszego ciała. Dzięki temu nie będziemy mieli aż tak wielkich problemów, co będzie mogło przełożyć się na zdecydowanie większy komfort. Jednym z najważniejszych miejsc, które powinny być dobrze chronione to przede wszystkim głowa. Przez nią ucieka najwięcej ciepła i właśnie, gdy ona nie jest osłonięta to narażamy się na dość poważne ryzyko utraty swojego zdrowia. Czapki zimowe to absolutna podstawa na jaką powinniśmy się zdecydować. Na szczęście mamy ogromny wybór odzieży zimowej i będziemy mogli dobrać takie rozwiązania, które wpasowują się w nasz styl. Wiele osób nie nosi czapek argumentując to tym, że nie pasują oni do stylizacji, które noszą co oczywiście jest dość poważną bzdurą. Często ludzie usprawiedliwiają się również fryzurą, a raczej niechęcią do jej zniszczenia poprzez zakładanie czapek. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – co tak naprawdę jest dla nas ważniejsze: wygląd czy zdrowie?

Czapka chroni głowę przed utratą ciepła (sxc.hu)

Czapka chroni głowę przed utratą ciepła (sxc.hu)

Nakrycie głowy i obuwie

Poza nakryciem głowy powinniśmy zadbać również o pozostałe elementy naszej garderoby. Ważna jest też ochrona tułowia. W tym przypadku nie powinno być problemów, bo jesteśmy w stanie wybierać pomiędzy kurtkami pikowanymi, sportowymi, płaszczami, trenczami, kożuchami itd. Każdy znajdzie coś dla siebie, co będzie idealnie pasowało do jego stylu. Jest to ważne, bo wiele osób naraża się niepotrzebnie na dość spore problemy zupełnie niepotrzebnie. W zimie ważną kwestia jest też odpowiednia ochrona stóp przed przemoczeniem. Jeżeli mamy niedostosowane obuwie to często może dojść do tego, że dojdzie do ich przemoczenia. W takiej sytuacji powinniśmy jak najszybciej je wysuszyć oraz ogrzać. W innym razie będzie mogło dojść do rozwinięcia się choroby, czego za wszelką cenę chcemy uniknąć. Dobrze jest stosować też buty z podeszwą antypoślizgową. W ten sposób będziemy mogli bez obaw poruszać się po śniegu lub oblodzeniach.

Warto zajrzeć również na: