Jak liczyć kalorie?

Jak liczyć kalorie?

17 kwietnia 2020 Wyłącz przez Maks

Liczenie kalorii każdego posiłku może wydawać się dziwne dla osób nie interesujących się swoją dietą, ale to właśnie dzięki temu możemy utrzymać lub nawet zmniejszyć wagę. W jaki sposób należy liczyć zapotrzebowanie kaloryczne naszego organizmu i kaloryczność każdego posiłku?

Zapotrzebowanie kaloryczne

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest obliczenie naszego własnego zapotrzebowania kalorycznego. Jest to ważne, gdyż kaloryczność wszystkich posiłków w ciągu dnia musi być mniej więcej równa (jeśli chcemy utrzymać wagę) lub o około 300 kcal mniejsza (jeśli chcemy schudnąć) od naszego zapotrzebowania. Istnieją różne parametry, które musimy wziąć pod uwagę podczas obliczania zapotrzebowania https://www.bodypak.pl/pl/wsb/808_jak-nie-przytyc-podczas-kwarantanny-czesc-1-j.html, dla każdego ta wartość będzie inna.

Kaloryczność posiłków

Bardzo często informacja o kaloryczności produktu jest zawarta na opakowaniu, jednak może się zdarzyć, że nie mamy do niego dostępu. Aby obliczyć kaloryczność danego produktu czy posiłku warto pamiętać o tym, że bardziej kaloryczne będą produkty zawierające dużą ilość tłuszczów i węglowodanów. Warzywa są najmniej kaloryczne, a owoce, choć zdrowe, mają dużo węglowodanów, więc warto jeść je z rozwagą.

Warto zajrzeć również na: