Jak działa pompa ciepła?

Jak działa pompa ciepła?

23 kwietnia 2020 Wyłącz przez Maks

Ogrzewanie naszego domu zależy od szeregu różnych czynników, od których zależy dobranie odpowiedniego sposobu ogrzewania. Jednym ze sposobów ogrzewania naszego domu jest pompa ciepła. Jakiego rodzaju wymagania musi spełnić nasz dom aby móc skorzystać z pompy ciepła i jak ona w ogóle działa?

Dobre warunki dla pompy ciepła

Najlepsze działanie pompy ciepła można osiągnąć przy ogrzewaniu podłogowym w domu wyposażonym w system rekuperacji. Dzieje się tak, ponieważ pompy ciepła Warszawa są ogrzewaniem niskotemperaturowym, a ogrzewanie podłogowe jest przystosowane do takich temperatur. Z kolei rekuperacja pozwala znacznie zmniejszyć energię wymaganą do ogrzania naszego domu, a z wentylacją grawitacyjną ta energia znacznie się zwiększa, przez co pompa ciepła może nie wystarczyć.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to zamknięty układ, wewnątrz którego krąży czynnik roboczy który podlega ciągłym zmianom ze stanu ciekłego na gazowy i odwrotnie. Dzięki tym zjawiskom pompa ciepła jest w stanie przeprowadzać przepływ energii cieplnej. Źródłem ciepła mogą być różnego rodzaju kolektory w gruncie, a także instalacja fotowoltaiczna. Te urządzenia pracują cyklicznie, wymagając stosunkowo niedużej ilości prądu do działania.

Warto zajrzeć również na: