Jak dobrać czerwoną szminkę?

Jak dobrać czerwoną szminkę?

24 marca 2016 Wyłącz przez Piotr

Każda kobieta marzy o idealnym uśmiechu: białych perłach w czerwonej oprawie. Jednak po nałożeniu pomadki często następuje smutne zderzenie z rzeczywistością. Zamiast pięknych białych zębów mamy paskudne pożółkłe, o koszmarnym odcieniu.

Dlaczego tak się dzieje?

Kolory dzielą się na ciepłe i zimne. Te pierwsze będą miały żółty lub złoty pigment. Zimne kolory natomiast mają pigment niebieski lub srebrny. W zależności od odcienia największej lub

red(sxc.hu)

red(sxc.hu)

najintensywniejszej plamy, kolory mniej intensywne i mniej widoczne będą cieplejsze lub zimniejsze. Dlatego białe zęby na tle czerwonej pomadki o ciepłym odcieniu będą wyglądały na żółte. Natomiast żółtawe zęby na tle czerwonej pomadki o błękitnym odcieniu będą zdawały się być bielsze.

Jak dobrać odcień?

Dawna szkoła rysowania kresek na wierzchu dłoni niestety się tu nie sprawdzi. Po pierwsze kolor naszej skóry na dłoniach i na twarzy jest zupełnie inny. Po drugie, nie daje nam to możliwości „przyłożenia” koloru do naszych zębów. Aby osiągnąć najbardziej miarodajny efekt, należy nałożyć pomadkę na opuszkę palce i wtedy przyłożyć palca do ust. Wtedy możemy zobaczyć, jak przy danym kolorze zmienia się kolor naszych zębów.

Inne rozwiązania

Można też skorzystać z wyjścia bardziej radykalnego np. wybielanie zębów kosakowo. Wtedy nasze zęby będą zdecydowanie bielsze, a przez to więcej odcieni pomadek będzie nam pasowało. A jeżeli dalej nie będziemy potrafiły dobrać odpowiedniej czerwonej szminki, powinnyśmy się skonsultować z ekspertką z drogerii.

Warto zajrzeć również na: