Jak diagnozować ubytki mocy?

Jak diagnozować ubytki mocy?

2 lipca 2021 0 przez Maks

Kupując samochód oczekujemy, że poruszanie się nim będzie w pełni bezpieczne, a także że jego moc będzie zgodna z zapowiedziami. Jednak czasami mogą wystąpić ubytki w mocy samochodu, a to na pewno nie będzie się nikomu podobało. Jak zdiagnozować i usunąć ubytek mocy?

Silnik

Pierwszą rzeczą, od której warto zacząć diagnozowanie problemów będzie silnik, który powinien pracować bez zarzutów jeśli chcemy mieć jak najlepszą moc. Problemów z silnikami może być wiele, jak wycieki, stary olej czy nawet zatarcie. W wielu przypadkach naprawa silnika będzie skutkowała powrotem mocy. Jeśli jednak to nie silnik był problemem to następnie należy sprawdzić kolejny układ.

Układ wydechowy

Kolejny układ który może wpływać na moc naszego samochodu to układ wydechowy, którego zadaniem jest odprowadzanie spalin z silnika na zewnątrz. Może być on nieszczelny lub być zapchany, na przykład przez zepsuty katalizator https://katalysator-recycling.nl, przez co silnik nie będzie w stanie pracować na pełnych obrotach. Gdy już zdiagnozowaliśmy usterkę, to należy zabrać się do jej usuwania. W przypadku katalizatora należy kupić i zamontować nową część, a w przypadku silnika warto poradzić się mechanika.

Warto zajrzeć również na: