Jak dbać o trawnik?

Jak dbać o trawnik?

2 października 2020 Wyłącz przez Marta

Każdy z nas chciałby mieć koło domu równy trawnik, który będzie podziwiany przez każdego, kto nas odwiedzi. Jednak aby taki efekt osiągnąć, to należy włożyć w to sporo pracy. W jaki sposób należy dbać o nasz trawnik aby był on ozdobą naszego domu?

Koszenie

Pierwszą rzeczą, którą zdecydowanie należy wziąć pod uwagę gdy zabieramy się za trawnik jest regularne jego koszenie. Trawnik niekoszony bardzo szybko zdziczeje i jego wygląd będzie jedynie odstraszał, a nie przyciągał wzrok. Ważne jest, aby kosić trawnik w miarę regularnie i w krótkim czasie. Nie powinniśmy rozkładać koszenia na kilka dni, bo w pewnych miejscach trawa może być wyższa lub niższa niż w innych.

Pielęgnacja

W wielu przypadkach samo koszenie wystarczy, jednak czasami trawa ma problem z zakorzenieniem się lub ma inne problemy. Możemy nad nimi pracować na wiele sposobów, na przykład stosując specjalne polepszacze gleby http://terra-eneo.pl/product-category/polepszacze-glebowe/, które pomagają roślinom w prawidłowym wzroście. Jeśli długo nie było deszczu to warto od czasu do czasu podlać trawę, aby nie uschnęła.

Warto zajrzeć również na: