Gry wideo – drogie hobby

Gry wideo – drogie hobby

12 maja 2016 Wyłącz przez Marta

Gry komputerowe zdominowały świat rozrywki. Stały się ogromnie popularne na całym świecie i to nie tylko wśród dzieci. To duża odmiana, bo do tej pory utożsamiane były jako rozrywka dla najmłodszych. W tej branży wiele się zmieniło. Przede wszystkim osoby, które dawniej jako dzieci były graczami teraz są osobami dorosłymi, które mają swoje rodziny. Sam fakt tego, że przybyło im kilka lat nie powoduje, że porzucili swoje dawne hobby. Dalej w wolnych chwilach lubią sobie odpalić konsolę i w ten sposób zabić nudę. Społeczeństwo dorastające z grami jest coraz starsze, co powoduje, że gry staja się rozrywką powszechnie akceptowaną. Jedynie najstarsze pokolenia w dalszym ciągu nie rozumieją tego fenomenu i nie zapowiada się, aby zmieniło się to w najbliższym czasie. Co takiego dorośli gracze mogą odnajdywać w grach? Tak naprawdę jest to takie samo medium przekazu jak film czy książka. Różnica polega na tym, że poza samą historia mamy też gameplay, czyli rozgrywkę, w której można sterować poczynaniami bohatera.

Gry wideo

Jest to lepszy sposób na wchłonięcie w produkcję, ponieważ mając możliwość sterowania postacią bardziej wczuwamy się w to, co dzieje się na ekranie. Na dodatek mamy często dowolność poznawania fabuły i za każdym razem może wyglądać ona nieznacznie inaczej. Dlatego do gier można podchodzić wielokrotnie i za każdym razem odnajdywać coś nowego. Wiele z gier, które aktualnie wychodzą mają oznaczenie PEGI, które klasyfikuje grupę wiekową, dla której gra jest przeznaczona. Pokazuje to przede wszystkim w jakie produkcje nie powinny grać dzieci, ale też pokazuje które z nich są przeznaczone dla dojrzalszego odbiorcy. Gry wideo nie jest łatwo kategoryzować. Jest wiele gatunków, a każdy z nich podchodzi do zagadnienia w nieco inny sposób. są na przykład gry strategiczne, które będą wymagały taktycznego i logicznego myślenia. Nie nadają się dla dzieci, które zwykle nie będą w stanie ogarnąć tego, co dzieje się na ekranie. są tez horrory, które z oczywistych względów nie powinny być przeznaczone dla najmłodszego odbiorcy. Niezależnie od tego w jakim wieku jest gracz zawsze będziemy mieli do czynienia z jednym podstawowym problemem – ceną.

Gry to zabawa dla wszystkich grup wiekowych (sxc.hu)

Gry to zabawa dla wszystkich grup wiekowych (sxc.hu)

Wymienianie się grami

Przeciętne gry to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych. Jest to całkiem sporo biorąc pod uwagę, że produkcje wychodzą każdego miesiąca. Jeżeli chcielibyśmy zagrać w nie wszystkie lub większość to musielibyśmy wydawać tysiące na taką przyjemność. Na szczęście nie musimy robić tego od razu, bo jeżeli poczekamy to najpewniej cena spadnie. Można skorzystać też z możliwości jaką jest wymiana gier. Niektóre sklepy umożliwiają pośrednictwo w takiej transakcji. Jeżeli mamy starą grę, której chcemy się pozbyć to możemy odesłać ją do sklepu, gdzie zostanie wyceniona i sprawdzona. Jeżeli wszystko będzie z nią w porządku to możliwe stanie się jej wymienienie na punkty lub wypłacenie pieniędzy zgodnie z obowiązującym przelicznikiem. Zamiast kolekcjonować stare gry warto jest puścić je w drugi obieg, bo przyniesie nam to dodatkowe fundusze na zakup nowych gier.

Warto zajrzeć również na: