Gotowe na wiosnę i lato 2015

Gotowe na wiosnę i lato 2015

15 kwietnia 2015 Wyłącz przez Piotr

Na dworze wciąż panuje zima a projektanci już od dawna prezentują swoje propozycje na wiosnę i lato 2015. Chociaż w naszych garderobach nadal wiszą grube swetry i nie wyobrażamy sobie wyjścia na dwór bez ciepłych czapek i szalików, to z utęsknieniem wyglądamy nadchodzącego ciepła. A nic nie poprawia kobietom humoru tak, jak wyjście na zakupy. Warto więc poznać obowiązujące trendy i zawczasu odświeżyć swoją szafę.

Jak przystało na sezon wiosna-lato nasze ubrania powinny olśniewać żywymi kolorami. Po raz kolejny powraca kolor żółty, który jest jednak bardzo wymagający. Trzeba dużo wyczucia, by wybrać odpowiednie ubrania w tym kolorze i zestawiać je z innymi częściami garderoby. Dużo łatwiejszy wydaje się inny kolor, który pojawił się na niemal wszystkich pokazach. Mowa mianowicie o różowym, do tej pory zarezerwowanym raczej dla młodszych wielbicielek mody. Jak pokazali jednak projektanci, jest on doskonały w każdym wieku. Różowe żakiety damskie zachwycają swoją lekkością i z pewnością ujmą lat każdej z nas. Jeśli nie przepadamy za różem, warto przemycić go w różnorodnych dodatkach. Mogą to być zarówno stylowe apaszki, szale czy chociażby elementy biżuterii. Kolejnym kolorem bardzo popularnym tej wiosny i lata jest znana już nam mięta. Stonowane, pastelowe kolory doskonale sprawdzą się podczas biznesowego lunchu, spotkania z przyjaciółmi, ale także zachwycą na prywatce.

Szafa

Nie bój się kolorów /pixabay.com

Poszukując ubrań jeszcze podczas zimowych wyprzedaży możemy okazyjnie zakupić ubrania z zeszłego sezonu, które nadal obowiązują według stylistów. Są to przede wszystkim wszelkiego typu przezroczystości – w bluzkach, sukniach czy kombinezonach. Bo także te ostatnie są „must have” nadchodzącego lata. Dla bardziej odważnych kobiet proponowane są głębokie dekolty. Pamiętajmy jednak, że przy tego typu kreacjach musimy zadbać w sposób szczególny o odpowiednią bieliznę. Samonośne biustonosze są koniecznością, w przeciwnym razie ramiączka od nich popsują cały efekt.

Możliwości jest oczywiście bez liku. Kobiety lubiące zdecydowane look powinny sięgnąć po ubrania stylizowane na militarne. Żakiety damskie w kolorze khaki doskonale komponują się zarówno z jeansami, jak i spódnicami. Te ostatnie w tym sezonie obowiązkowo powinny być maxi, geometryczne i proste w swoich formach. Tegoroczna moda bawi się również proporcjami – stosunkiem góry do dołu. W tym przypadku musimy być jednak ostrożni, by radykalnie nie skrócić swojej sylwetki.

Bez względu na obowiązujące trendy kupujmy ubrania odpowiednie do naszej sylwetki i okazji, na jakie są nam potrzebne. Bo wydać pieniądze jest niezmiernie łatwo, ale dobrze wyglądać czasami jest trudno.

Warto zajrzeć również na: