Góral, Kolarzówka czy rower crossowy?

Góral, Kolarzówka czy rower crossowy?

16 listopada 2015 Wyłącz przez Piotr

Rowery, pasja chyba większości osób. Przejażdżka na rowerze to doskonały sposób na relaks lub spędzenie czasu ze znajomymi czy rodziną. Pomimo tego, że większość rowerów wygląda niemalże identycznie maja nieco inne zastosowanie.

Poniżej postaramy się przytoczyć rowery Warszawa, które pomimo bliźniaczego wyglądu znacznie się od siebie różnią.

GÓRAL

Chyba jeden z najbardziej znanych nam modelów roweru. Każdy za dzeciaka marzył o tym by w końcu zasiąść na rower górski. Generalnie wyróżnia się on sztywnym tyłem, który umożliwia jazdę po nierównych podłożach tj. górach i pagórkach. Dzięki czemu rowerzysta jest w stanie utrzymać równowagę. Większość rowerów jest wyposażona w amortyzatory, przeznaczone są one do jazdy w której wykonywana jest duża ilość podskoków. Jest to rower, który posiada największą ilość przerzutek, dzięki czemu możemy dowolnie ustawić ciężkość pedałowania, w zależności od obecnej trasy.

KOLARZÓWKA

Chociaż głównym przeznaczeniem tego roweru jest jazda po asfalcie (szczególnie, tym dobrej jakości) nie jest to rower miejski. Generalnie charakteryzuje się on bardzo dużymi kołami oraz gładkimi i wąskimi oponami . rzeczą, która wyróżnia kolarzówki na tle innych rowerów jest bardzo oryginalnie wygięta kierownica. Przypomina ona nieco rogi kozy. Ma ona służyć wygiętej pozycji. Rowery szosowe mają znacznie mniej przerzutek od rowerów górskich.

Rower

Rower /sxc.hu

ROWER CROSSOWY

Można zaryzykować stwierdzeniem, że jest to połączenie roweru górskiego z rowerem szosowym. Na pierwszy rzut oka możemy zobaczyć, że owszem, kierownica jest wygięta, ale w nieco inny sposób. Do boku, a nie jak w przypadku kolarzówki w dół. W tym przypadku, opony mają lekko zarysowany bieżnik, jednak jest on niemal niewidoczny w porównaniu do rowerów górskich. Rama roweru trekkingowego jest lekko sprofilowana. Nie jak w przypadku powyższych rowerów – prosta. Dodatkowo rowery crossowe często posiadają bagaże na kołach przednich i tylnych.

Warto zajrzeć również na: