Główne zalety domów zbudowanych w całości z drewna

Główne zalety domów zbudowanych w całości z drewna

23 listopada 2016 0 przez Mietek

Domy zbudowane według klasycznych metod, przy użyciu cegieł lub pustaków oraz oczywiście różnego rodzaju materiałów budowlanych, które solidnie trzymają wszystko w całości, są zdecydowanie najbardziej popularne. Takie domy wybierane są najchętniej, ponieważ nie ma dużych problemów z ich wybudowaniem, ich konstrukcja jest całkiem solidna i prosta. Takie domy posiadają jednak wiele istotnych wad i raczej nie są w stanie dorównać domom, które zbudowane są w całości z drewnianych bali. Zupełnie drewniane domy najczęściej można było spotkać na południu naszego kraju, w jego górskich rejonach. Jednak coraz częściej ludzie decydują się na ich zbudowanie w zupełnie innych rejonach. Okazuje się bowiem, że takie domy są bardzo opłacalne w budowie, a do tego prezentują się zdecydowanie lepiej od domów klasycznych. Mało kto zwraca również uwagę na to, że wcale nie są tak drogie w budowie, jakby się to mogło wydawać. Sama konstrukcja jest również całkiem prosta, dzięki czemu taki dom postawić jest bardzo łatwo.

Piękny dom drewniany (pixabay.com)

Piękny dom drewniany (pixabay.com)

Na czym polega prostota budowania domów z drewna?

Zazwyczaj domy zbudowane z drewnianych, długich, solidnych bali buduje się zdecydowanie szybciej z kilku powodów. Po pierwsze podczas procesu budowy nie są w stanie przeszkodzić jakiekolwiek negatywne warunki pogodowe w postaci nawet bardzo silnego deszczu czy wiatru. Nie używa się w tym przypadku zapraw murarskich, przez co nie trzeba czekać aż one wyschną. W przypadku domów klasycznych, deszcz jest w stanie przeszkodzić w całkiem dużym stopniu. Drewniane domy buduje się z wcześniej przygotowanych, solidnych elementów, przez co jedyną rzeczą, którą tak naprawdę należy wykonać, jest połączenie ze sobą wszystkich elementów, tak by mogły one ułożyć się w jedną całość. Bardzo często w tym przypadku wykorzystuje się więc okucia budowlane, które są w stanie bardzo dokładnie połączyć ze sobą poszczególne elementy, tak by stanowiły jedną, bardzo wytrzymałą całość.

Drewniane domy – jak najbardziej przyjazne dla środowiska

Jako że drewniane domy wykonane są niemal całkowicie z drewna, stanowią obiekt bardzo przyjazny środowisku naturalnego. Nie wykorzystuje się do ich budowy jakichkolwiek zapraw. Drewno jest materiałem bardzo naturalnym, a dzięki odpowiedniej ochronie w postaci impregnacji, jest odporne na różnego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne. W dzisiejszych czasach istnieją naprawdę bardzo skuteczne sposoby impregnowania drewna, dzięki czemu takie domy prezentują się doskonale przez naprawdę długi czas. Z pewnością długo jeszcze jednak minie zanim ludzie dostrzegą piękno materiału jakim jest drewno. Drewnianym domom trudno w jakiś sposób dorównać. Nie ma nic piękniejszego niż takie domy. Prezentują się one doskonale zarówno ze strony zewnętrznej jak i od środka. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to należy mieć na uwadze, że drewno jest materiałem łatwopalnym prze co należy zachować dość sporą ostrożność.

Warto zajrzeć również na: