Emocjonujące spotkania piłkarskie

Emocjonujące spotkania piłkarskie

30 stycznia 2015 Wyłącz przez admin

Piłka nożna jest sportem, który w Polsce budzi największe emocje. Pomimo tego, że nasza reprezentacja największe sukcesy ma już za sobą to i tak wiernie kibicujemy naszym chłopcom. Za co ludzie tak bardzo kochają piłkę nożną? Gównie z uwagi na to, że dostarcza ona tak wiele emocji wszystkim kibicom. Nigdy nie możemy być pewni tego, co wydarzy się w najbliższych minutach. Wielokrotnie zdarzało się, że drużyna uważana za pewniaków przegrywała i to rekordowo wysoką różnicą w golach. Tak się stało na przykład podczas meczu na Mistrzostwach Świata w 2014 r. Niemców z Brazylią, gdzie potencjalni mistrzowie zostali zrównani z ziemią i to jeszcze na własnym stadionie! Ludzie oglądali taki mecz z zapartym tchem, nie dowierzając w to co się dzieje.

Piłka w Polsce

Skoro ten sport jest tak bardzo popularny to czemu tak mało osób potrafi grać w piłkę nożną na poziomie światowym? Wynika to przede wszystkim z tego, że w naszej tradycji nie spędza się tak wiele czasu na graniu w piłkę. Dzieci są poddawani presji rodziców i większość czasu muszą spędzać na samokształceniu się czyli chodzeniu na dodatkowe zajęcia, naukę w domu itd. Na dodatek nastała era komputerów, która zmniejszyła liczbę osób, które w ten sposób spędzały swój wolny czasu. To wszystko powoduje, że nie mamy nowych zawodników, którzy wykazywaliby się szczególnym talentem piłkarskim. W innych kulturach ten sport traktowany jest o wiele poważniej, niemal jak religia. Tak jest w przypadku Brazylii, która została już wspomniana. Nie oznacza to jednak, że nie możemy grać dla przyjemności. Na boiskach szkolnych i Orlikach można spotkać wiele ludzi, którzy w ten sposób urozmaicają sobie swój wolny czas.

Mecz piłki nożnej (sxc.hu)

Mecz piłki nożnej (sxc.hu)

Gra dla zabawy

W piłkę możemy grać w naprawdę różnych warunkach. Wcale nie jest powiedziane, że potrzebujemy rozgrywać spotkania w pełnych składach i na pełno wymiarowym boisku. Możemy równie dobrze dobrać składy trzyosobowe i będziemy bawić się równie dobrze lub nawet lepiej. Podobnie dobieramy czas gry czy pozostałe zasady. Często w domowych warunkach gra się z tzw. lotnym bramkarzem. Oznacza to, że nie ma sztywno określonej osoby, która może bronić piłkę. Najczęściej do zmian dochodzi podczas kolejnego gola. W ten sposób każdy może pograć na każdej pozycji i nie stracić nic z rozgrywki. Przekazuje się wtedy rękawice bramkarskie kolejnej osobie i zajmuje się pozycję np. na ataku.

Warto zajrzeć również na: