Dziwne dźwięki z samochodu

Dziwne dźwięki z samochodu

16 grudnia 2021 0 przez Monika

W naszych pojazdach pracują setki ruchomych części, które prędzej czy później po prostu muszą ulec awarii. Zanim jednak na naszej desce rozdzielczej pojawi się czerwona lampka, to możemy rozpoznać problemy z pojazdem po dźwiękach. Na jakie dźwięki należy zwrócić uwagę i jak naprawić usterki?

Hamowanie

Jedną z rzeczy na jaką warto zwrócić uwagę jest dźwięk szorowania podczas hamowania. Może to oznaczać że klocki hamulcowe zacinają się i nie wracają w pełni na swoje miejsce. W takim przypadku należy je jak najszybciej wymienić gdyż mogą one nie być skuteczne. Jakiekolwiek podejrzane dźwięki podczas hamowania wymagają jak najszybszego sprawdzenia, bo od tego zależy nasze bezpieczeństwo.

Układ wydechowy

Kolejnym dźwiękiem który może niepokoić jest stukanie lub gwizdanie z naszego układu wydechowego. Choć nie jest to poważna awaria, to warto ją naprawić. Może być to dziurawy tłumik lub uszkodzony katalizator https://katalysator-recycling.nl. W pierwszym przypadku będzie to jedynie dźwięk, ale drugą usterkę trzeba szybko skorygować, bo brak katalizatora oznacza brak możności spełnienia norm emisji spalin. A za to możemy dostać mandat i zakaz dalszej podróży.

Warto zajrzeć również na: