Dziecięca impreza dobrze zaplanowana

Dziecięca impreza dobrze zaplanowana

27 sierpnia 2015 Wyłącz przez Piotr

Organizacja urodzin wydaje się banalnie prosta. Jednak jeśli w grę wchodzi co najmniej dziesięcioro rozbrykanych przedszkolaków, każdy szczegół powinien być dobrze zaplanowany, by nic nas nie zaskoczyło. Musimy przewidzieć nieprzewidywalne i jednocześnie zaplanować atrakcje dla uczestników imprezy, by się nie nudzili.

Pierwszym krokiem powinna być lista gości i zaproszenia. Być może zajdzie konieczność negocjacji liczby zaproszonych gości. Optymalna ilość przedszkolaków, których jesteśmy w stanie ujarzmić na własnych podwórku, to właśnie około dziesięciu. Nie ma wtedy problemu z usadzeniem i obsługą. Jeśli chodzi o zaproszenia. Mogą być to gotowe kupione w sklepie lub wykonane przez jubilata. Ważne, by dostarczyć je na około tydzień przed imprezą, tak by rodzice mogli zaplanować wyjście swojego dziecka i ewentualny dojazd.

Kolejnym krokiem powinno być zaplanowanie menu oraz dekoracji. W tym jednym dniu można odejść od reguły zdrowego jedzenia i zdecydować się na chrupki, paluszki, chipsy oraz różne słodkości. Jeśli urodziny odbywają się latem, lepiej kupić soki w zamykanych buteleczkach, by nie dostały się do nich żadne owady. Warto kupić odpowiednią ilość wody, w razie upałów, bo ten napój najskuteczniej chłodzi organizm. Robiąc zakupy, dużo lepsza może okazać się hurtownia spożywcza, która zaoferuje niższe ceny. Oprócz tego potrzebne będą balony, serpentyny, kolorowe talerzyki, czapeczki urodzinowe czy gwizdki. Bogactwo wzorów i kolorów jest niemal nieograniczone. Bardzo ważnym elementem każdych urodzin jest tort. Możemy upiec go samodzielnie i odpowiednio udekorować. Na przykład za pomocą jadalnego opłatka, na którym można wydrukować ulubioną postać z bajki jubilata lub jego zdjęcie. Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie tortu w cukierni.

impreza dziecięca

Imprezy dziecięce /sxc.hu

Kiedy wszystkie powyższe rzeczy zostaną kupione, należy poważnie przemyśleć atrakcje i zajęcia dla małych gości. Dzieciaki uwielbiają malowanie twarzy i skoki na trampolinie. Ciekawym pomysłem jest zabawa polegająca na doczepianiu osiołkowi ogona z zamkniętymi oczami. Dzieciaki uwielbiają także, pochodzący z krajów latynoskich, zwyczaj rozbijania piniaty wypełnionej cukierkami. Warto też nagrać składankę dziecięcych przebojów i urządzić małe tańce.

W przyjęciu urodzinowym dziecka najważniejsze jest jednak, by to ono i jego goście dobrze się bawili. Jeśli nie mają ochoty na zaplanowane przez nas atrakcje, powinniśmy odpuścić i pozwolić dzieciom na własne pomysły. A potem wystarczy tylko nalewać, przynosić, wycierać i na koniec posprzątać. Jednak podziękowanie ukochanego dziecka zrekompensuje nam wszystkie prace.

Warto zajrzeć również na: