Dom w świątecznym stylu

Dom w świątecznym stylu

22 grudnia 2015 Wyłącz przez Piotr

Z filmów wiemy, że święta w USA obchodzone są w pięknej oprawie. Dom pełen ozdób, ogromna choinka i podwórko z lampkami i świecącymi figurami Mikołajów lub reniferów. Polacy coraz bardziej zmierzają w tym kierunku, zapewne pozazdrościliśmy tej tradycji Amerykanom. W naszych domach coraz częściej znaleźć można ozdobne skarpety na prezenty, lampki i jemiołę. By wczuć się w klimat świat i zapomnieć o kontrakty dax i innych obowiązkach w pracy warto wziąć się za przystrajanie domu!

Zielono tu i tam

choinka(sxc.hu)

choinka(sxc.hu)

Świąteczne upiększanie domu warto zacząć już od wejścia. Ozdobny wieniec z wiciokrzewu lub igliwia z bombkami, gwiazdami betlejemskimi czy innymi ozdobnymi roślinami, jest dobry do przyczepienia na drzwiach. Zazwyczaj wiesza się go na zewnątrz, tak aby witał naszych gości. Girlandy to również dobry sposób na dekorację. Przyda się np. do ozdobienia poręczy schodów czy kolumn przed domem (jeżeli takowe posiadamy). Sztuczna girlanda zrobiona na drucie to gwarancja pięknej i trwałej ozdoby.

Świąteczne skarpety

Jeżeli posiadasz kominek to przyczep nad nim materiałowe świąteczne skarpety. Przy braku kominka sprawdzić się mogą kuchenne ściany, czy każda inna przestrzeń jaka Ci odpowiada. Przyczepione skarpety należy wypchać słodyczami lub ozdobnymi prezencikami i gadżetami świątecznymi (cukrowe laski, małe pudełeczka owinięte w papier świąteczny etc.).

Śnieżynki tu i tam

Okna przyprószone sztucznym śniegiem, czy duże brokatowe śnieżynki dodadzą zimowego klimatu każdemu domowi i mieszkaniu. Na prawdziwą zimę chyba nie mamy co liczyć, więc chociaż tyle możemy zrobić by poczuć magię świąt. Rozlokujmy w okolicach okien lub na ścianach ozdobne śnieżynki, bałwanki itp. Jeżeli wolimy styl bardziej elegancki wystarczy kupić ozdobne gałązki pomalowane na biało, wiciokrzew czy jemiołę w tym stylu. Równie dobrze możemy zrobić je sami. Dodatki w kolorze srebra, również je uszlachetnią.

Warto zajrzeć również na: