Dlaczego mięśnie bolą?

Dlaczego mięśnie bolą?

6 lutego 2020 2 przez Mietek

Ból mięśni może występować z różnym natężeniem, od niewielkiego dyskomfortu aż po bardzo duży ból. Może występować zarówno jako skutek choroby czy zatrucia, jak i po dużym wysiłku fizycznym. W jaki sposób najlepiej sobie radzić z bólem mięśni?

Przyczyny bólu

Sam ból bardzo często może być niewystarczający do określenia tego, dlaczego on występuje. Często może być skutkiem infekcji, na przykład grypy, czy skutkiem innych chorób o podłożu neurologicznym lub ogólnoustrojowym. Chociaż najczęstszym bólem mięśni są bóle występujące po intensywnym treningu lub innej aktywności fizycznej. W jaki sposób najlepiej radzić sobie z bólami mięśni?

Jak radzić sobie z bólem?

Ból ostry, który jest skutkiem choroby najczęściej mija gdy wyleczymy chorobę, która jest jego przyczyną. Ból po wysiłku fizycznym mija po jakimś czasie, jednak można sobie ulżyć i zmniejszyć ból. Dobrym sposobem na to jest masaż polinezyjski, który pozwoli nam się zrelaksować i zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować dolegliwości bólowe. Jeśli jednak ból nie mija i staje się nie do wytrzymania, to należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie.

Warto zajrzeć również na: