Dlaczego lepiej mieszkać w domu?

Dlaczego lepiej mieszkać w domu?

19 kwietnia 2016 Wyłącz przez Piotr

Czeka Cię przeprowadzka do nowego mieszkania? Zastanawiasz się tylko czy faktycznie nadal chcesz mieszkać w bloku, czy może warto wprowadzić się do domu jednorodzinnego? Decyzja jest trudna, musisz bowiem przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Pierwszą przesłanką do tego, by mieszkać w domu jest posiadanie rodziny. Taka własna prywatna przestrzeń bardzo dobrze wpływa na wszystkich domowników. Dzieci mogą szaleć i nie będą tym samym przeszkadzać sąsiadom. Jednocześnie Ty możesz pracować w spokoju, a wieczorem położyć się na hamaku między drzewami na własnym podwórku.

Jakie są plusy mieszkania  w domu jednorodzinnym?

  1. Własne podwórko i ogród

poddasze (sxc.hu)

poddasze (sxc.hu)

To jest chyba najlepsze w posiadaniu własnego domu z działką. Możesz zorganizować ogród kwiatowy, a nawet posadzić własne warzywa i codziennie mieć świeże witaminy na śniadanie. Jeśli nawet nie lubisz ogrodnictwa, dobrze jest mieć własny kawałek podwórka, oddzielić się żywopłotem od sąsiadów i cieszyć się prywatnością. Możesz się opalać się bez skrępowania na własnym trawniku, rozstawić basen dzieciom, rozwiesić hamak i zrobić grilla lub ognisko z przyjaciółmi!

  1. Duży metraż

Domy jednorodzinne z reguły są większe i bardziej przestrzenne, niż mieszkanko w bloku.  Nie ma potrzeby budowy wielkiego domu, jednak 120 metrów będzie idealnym metrażem. Pokoje rozmieścisz jak tylko sobie wymarzysz. Swoją sypialnię możesz umiejscowić daleko od pokoju dziecięcego, na parterze lub na poddaszu. Warto przejrzeć projekty domów z poddaszem, aby przekonać się jak to wygląda.

Warto zajrzeć również na: