Dla kogo przeznaczony jest crossfit?

Dla kogo przeznaczony jest crossfit?

20 października 2015 Wyłączone przez Piotr

Crossfit tak jak wszystkie rodzaje treningów korzystnie wpływa na poprawę kondycji, sylwetki, samopoczucia. Nie jest to jednak klasyczny rodzaj treningu, ponieważ trwa znacznie krócej od ćwiczeń na siłowni, jednak swoją intensywnością znacznie przerasta pozostałe aktywności. Crossfit jest formą treningu cardio, w której tętno znajduje się w strefie spalania tłuszczu, na poziomie 60-70 procent tętna maksymalnego. W tym procesie dochodzi do przekształcania tłuszczów w energię, dlatego ten trening jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących schudnąć lub zlikwidować tkankę tłuszczową na rzecz mięśni.

Intensywny crossfit reguluje produkcję hormonów takich jak insulina czy somatotropina w naszym organizmie. Uregulowana gospodarka hormonalna pozytywnie wpływa na nasz metabolizm, dzięki czemu będziemy mieć kontrolę nad swoją wagą, nawet po rzuceniu paru kilo. Crossfit polecany jest także osobom, które chcą wymodelować swoją sylwetkę nie tracąc swojej aktualnej wagi. Jest to możliwe poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia, które pozwolą nam pracować nad konkretnymi mięśniami, nawet tymi najbardziej kłopotliwymi.

Ten rodzaj treningu jest idealny również dla osób, które chcą poprawić swoją kondycję oraz wydolność organizmu. Jako, że jest to trening cardio, ma on dobry wpływ na układ oddechowo – krążeniowy, co za tym idzie: zwiększa pojemność płuc (dotlenia organizm i mięśnie) oraz zwiększa ukrwienie serca.

muscle-tree-1391859

Duże drzewo (sxc.hu)

Warto zajrzeć również na: