Czytajmy książki! Zarabianie na lekturach.

Czytajmy książki! Zarabianie na lekturach.

12 sierpnia 2014 Wyłącz przez Maks

Wiele osób sądzi, że w dzisiejszych czasach czyta się znacznie mniej książek. Prawda jest jednak zgoła odmienna. Czytamy znowu coraz więcej. Nie jest to tendencja, która dotyczy tylko dorosłych. Również więcej dzieci sięga po literaturą. Ogromy sukces na tym polu ma Harry Potter, który na dobre przyciągnął młodego czytelnika do siebie. Nie jest to zasługa tylko tej jednej serii. Współcześnie wydawanych jest wiele powieści, a każda z nich zagarnia serca części społeczności. To wszystko sprawia, że czytanie nie jest w żadnym stopniu zagrożone. Wiele osób uważa, że w dobie komputerów może dochodzić do załamania się tego rynku, ale jest odwrotnie. Możliwości czytania książek w wersji elektronicznej (np. na czytniku ebooków) sprawiło, że większa liczba ludzi sięga po lekturę.

Twórczość własna

Jest to też dobry sposób na to, aby otworzyć swój własny biznes. Przede wszystkim można napisać własną nowelę czy powieść. Nie jest to wcale takie trudne – wystarczy mieć tylko dobry pomysł. Historia już pokazała wiele razy, że możliwe jest osiągnięcie komercjalnego sukcesu i zarobienie setek milionów dolarów na sprzedaży książek. Zarobić można także na odstąpieniu praw do ekranizacji – tak się dzieje w przypadku wielu anglojęzycznych książek. W Polsce możliwości wydają się nieco mniejsze. Książki w naszym języku trafiają do znacznie mniejszej liczby osób i dlatego sukces może być mniej spektakularny. Nie oznacza to jednak, że jest to nieopłacalne. Jeżeli mamy dobry pomysł to powinniśmy go zrealizować. W przeciwnym razie może okazać się, że zmarnujemy swoją szansę i nigdy więcej się ona nie powtórzy.

Zarabiamy na książkach

W dzisiejszym świecie wcale nie czyta się mniej /sxc.hu

W dzisiejszym świecie wcale nie czyta się mniej /sxc.hu

Można także zająć się tą branżą od innej strony. Możemy na przykład otworzyć interes, jakim jest hurtownia książek. Nie muszą to być tylko powieści. Możliwe jest również handlowanie podręcznikami szkolnymi i innymi. W ten sposób można zarobić całkiem spore pieniądze, ponieważ te zawsze będą potrzebne. Wystarczy stworzyć sobie dobrą sieć dystrybucyjną oraz pozyskać dużą liczbę księgarni. W ten sposób możemy obsługiwać nawet kilkaset klientów. Jest to pomysł nad którym warto jest się zastanowić, ponieważ może szybko przynieść spore zyski. Można spróbować swoich sił z wydawnictwem, ale ta branża jest już znacznie trudniejsza i wymaga większego kapitału. Istnieje pewien stopień ryzyka, ponieważ pieniądze, które zainwestowane będą w daną książkę mogą nigdy się nie zwrócić.

Warto zajrzeć również na: