Czym zajmuje się masażysta?

Czym zajmuje się masażysta?

10 marca 2020 Wyłącz przez Marta

Masaż jest jednym ze sprawdzonych sposobów jeśli chcemy uśmierzyć ból i doświadczyć uczucia relaksu. Jednak aby to osiągnąć, to musimy oddać się w ręce specjalisty, czyli profesjonalnego masażysty. Czym dokładnie zajmuje się masażysta i jakiego rodzaju masaże może wykonywać?

Co robi masażysta?

Głównym zadaniem masażysty jest przeprowadzanie zabiegów manualnych poprawiających stan zdrowia, wygląd i samopoczucie, czyli po prostu wykonywanie różnego rodzaju masaży. Takie masaże najczęściej przynoszą długotrwałe efekty przy regularnych wizytach, ale nawet pojedyncza wizyta może zmniejszyć ból i stres. Masażyści mogą pracować w klubach fitness, profesjonalnych salonach masażu https://salonmandala.pl/salony/salon-mandala-warszawa/, salonach spa czy ośrodkach zdrowia, zależy to głównie od ich wykształcenia.

Rodzaje wykonywanych masażów

Najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym rodzajem masażu jest masaż klasyczny, który może być wykonywany przez większość masażystów. Podobnie masaż kosmetyczny, który skierowany jest głównie do pań i najczęściej stosuje się go jako wsparcie w odchudzaniu. Większe kwalifikacje masażysty są wymagane podczas wykonywania masażu sportowego, który usprawnia pracę mięśni, przyspiesza przemianę materii i pozwala na szybszą regenerację organizmu po treningu. Najwyższe kwalifikacje są wymagane przy masażu rehabilitacyjnym, który najczęściej jest wykonywany przez profesjonalnych fizjoterapeutów.

Warto zajrzeć również na: