Czym zajmuje się agencja reklamowa?

Czym zajmuje się agencja reklamowa?

20 października 2015 Wyłącz przez Piotr

Ostatnimi czasy, prawie każdy chciałby mieć swój własny biznes. Jest to na tyle atrakcyjna oferta ponieważ jesteśmy sami dla siebie szefami. Możemy mieć wolne wtedy, kiedy chcemy lub jeśli prowadzane biznesy nam na to pozwolą. Większość decyzji możemy podejmować sami, a nikt nie dyryguje nam działań. Możemy produkować nawet własne smycze z nadrukiem.

Zastanawiając się nad własnym biznesem, część osób zakłada własną pracownie np. druk cyfrowy wieloformatowy.

sxc.hu

sxc.hu

Wiele osób zastanawia się czym tak właściwie jest agencja reklamowa. Kto tam pracuje, czy jest to zwykłe studio fotograficzne czy może komputer na biurku i cała papierologia.

Agencja reklamowa to pracownia w której możemy spotkać: grafika, fotografa, drukarza, a także osobę obsługującą oraz tworzącą strony internetowe. Można zatem twierdzić, że wszystkich tych, którzy odpowiedzialni są za tworzenie wizerunku w dzisiejszej (cyber) przestrzeni.

Jakie zadania przekazywana są więc takiej agencji?

  1. Projekty graficzne czyli projekty wizytówek, papierów firmowych, składy gazet oraz magazynów.
  2. Kreowanie marki czyli identyfikacja wizualna. Agencja reklamowa tworzy świadomość marki w Internecie. Tak, by z nieznanej marki stała  się ona królem w swojej dziedzinie. Na te zachowania składają się m.in. stworzenie logotypów firmy oraz kampanie wizerunkowe.
  3. Poligrafia czyli inaczej mówiąc druk najwyższej jakości. Wysoka jakość w tym jak i w pozostałych jest priorytetowa.
  4. Ostatni punkt to promocja oraz social media. Czyli kampanie marketingowe oraz PRowe, które uskuteczniają świadomość marki oraz wytwarzają w kliencie potrzebę danego produktu. Social media to cały asortyment mediów społecznościowych. Agencja reklamowa jest w stanie za nas prowadzić profile na Facebooku, Twitterze czy Instagramie.

Warto zajrzeć również na: