Czy wymiana katalizatora jest trudna?

Czy wymiana katalizatora jest trudna?

29 września 2021 0 przez Maks

Dla każdego pojazdu przychodzi w końcu moment, w którym należy udać się do warsztatu i dokonać niezbędnych napraw i wymiany części. Jedną z takich części jest katalizator, który odpowiada za oczyszczanie spalin ze szkodliwych związków. Czy jego wymiana jest skomplikowana?

Podstawy

Jeśli mamy podstawową wiedzę na temat katalizatorów i odpowiednie narzędzia, to jego wymiana nie jest skomplikowana. Warto zobaczyć katalog katalizatorów https://katalysator-recycling.nl/catalogus/ i poszukać w nim modelu naszego katalizatora. Wtedy będziemy wiedzieli jakie elementy należy wymienić. Sam proces nie jest skomplikowany, ale będzie wymagał od nas dostania się pod samochód. Co wymusza od nas posiadanie podnośnika lub też kanału w naszym garażu.

Proces wymiany

Sama wymiana katalizatora nie jest procesem skomplikowanym. Szlifierką musimy wyciąć katalizator po obu stronach i wypiąć czujniki jeśli takowe posiadamy w naszym katalizatorze. Następnie nowy katalizator musimy dospawać w miejscu, z którego wycięliśmy stary katalizator i podłączyć odpowiednie czujniki. Jeśli wiemy jak spawać i posługiwać się szlifierką to możemy samodzielnie zająć się jego wymianą.

Warto zajrzeć również na: