Czy warto wybrać przedszkole prywatne?

Czy warto wybrać przedszkole prywatne?

31 sierpnia 2020 0 przez admin

Wybór przedszkola dla dziecka to wbrew pozorom nie takie proste zadanie. W końcu każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i jest w stanie zapłacić lecz chce mieć pewność, że jego dziecko będzie miało zapewnioną odpowiednią opiekę. Jednak czy jest to opłacalne? Czy warto dopłacać aby wysłać dziecko do prywatnej placówki?

Zalety

Nie można jednoznacznie powiedzieć czy takie rozwiązanie jest dobre czy złe, ma zarówno zalety jak i wady. Dlatego też trzeba podejść do tego z dystansem i zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy od przedszkola. Z penwością ogromną zaletą są mniejsze grupy dzięki czemu każde dziecko ma poświęcone więcej czasu i jego kontakt z opiekunem jest zdecydowanie lepszy. Drugą bardzo ważną zaletą jest organizowanie zajec dodatkowych. Często przedszkole prywatne Kraków prócz opieki zapewnia także dodatkowe zajecia, atrakcje czy wycieczki.

Dlaczego nie warto?

Wiele osób uważa że w placówce publicznej również dziecko ma odpowiednią opiekę i dodatkowe zajęcia. Dlatego dodatkowe dopłacanie mija się z celem. Co więcej często się także płaci za wakacje co oburza wiele osób. Jednak prócz kwestii finansowych ciężko znaleść wady placówek prywatnych. Dlatego też jest to wybór indywidualny i powinien zostać podjęty przez rodziców, w końcu często zależy od kadry pracowników a nie od tego czy dana placówka jest publiczna czy może prywatna.

Warto zajrzeć również na: