Czy warto korzystać z usług biur rachunkowych?

Czy warto korzystać z usług biur rachunkowych?

5 czerwca 2020 Wyłącz przez Daniel

Prawidłowe prowadzenie rachunkowości przez przedsiębiorcę wymaga od niego szerokiego zakresu znajomości przepisów które ciągle się zmieniają oraz kosztuje go to bardzo dużo czasu każdego miesiąca. Zatrudnienie księgowej jest z kolei niebagatelnym wydatkiem, który mimo to może pozostać nieefektywny ze względu na zbyt wiele obowiązków przypadających na tą jedną osobę, jak i również na powierzanie rachunkowości całej firmy jednej osobie. 

Co oferują biura rachunkowe?

Biura rachunkowe oferują duży zakres usług w których jest rachunkowość podatkowa, obsługa kadrowo-płacowa, a także rachunkowość finansowo-zarządcza. Bardzo często się zdarza że księgowi stają się osobistymi doradcami przedsiębiorców którzy reprezentują firmy przed ZUS-em czy fiskusem oraz pomagają w sprawie dotacji. Coraz częściej takie biura zatrudniają specjalistów z innych dziedzin by poszerzyć swój repertuar dotyczący pomocy klientom. Biura takie są szczególnie ważne dla przedsiębiorstw które nie mają swoich własnych działów które rozwiązują takie problemy.

Dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców w Polsce jest współpraca z biurem rachunkowym. Biuro rachunkowe Tarnów to przedsiębiorstwo prowadzące działalność gospodarczą, które świadczy usługi osobom fizycznym, firmom, instytucjom oraz innym podmiotom gospodarczym. 

Jakie usługi świadczą?

Ilość usług które oferuje biuro rachunkowe jest duża, a wyróżniamy: badania sprawozdań finansowych, prowadzenie pełnej księgowości podmiotów gospodarczych i rozliczeń podatkowo-księgowych firm, spółek, stowarzyszeń, fundacji i wspólnot mieszkaniowych.

Obsługę księgi przychodów i rozchodów, ryczałtu ewidencjonowanego, a także inne uproszczone formy rozliczeń podatkowych. Świadczenie usług ewidencji kadrowo-płacowej, a także rozliczenia i przesyłki elektroniczne do ZUS, sporządzanie deklaracji podatkowych oraz zeznania roczne podatników, które przesłane zostaną do Urzędów w formie elektronicznej i przygotowanie  analizy oraz doradztwo w podjęciu korzystnych decyzji podatkowych, rachunkowych i biznesowych.

Warto zajrzeć również na: