Czy Internet jest bezpieczny?

Czy Internet jest bezpieczny?

6 października 2015 0 przez Piotr

    Dziś większość ludzi twierdzi, że Internet jest im niezbędny do życia. Choć jeszcze przed kilkoma laty, Internet był nowością, a używało się go wyłącznie w pracy, a w domy był gościem. Obecnie każde miejsce pracy ma bezpośrednie łącze z Siecią, a bez połączenia z Internetem niektóre zadania nie są wręcz do wykonania.

    Informacje na bieżąco, łatwa i szybka komunikacja. Tak, teraz tłumaczy się ciągłe korzystanie z Internetu. Zacisze domowe, jak się okazuje jest doskonałym miejscem do wejścia w inny wymiar. Sieć służy nie tylko do śledzenia bieżących informacji, załatwienia spraw firmowych czy kontaktu ze znajomymi. To miejsce, które pozwala nam wykreować nowe osobowości. Miejsce, w którym możemy zrobić wszystko.

sxc.hu

sxc.hu

  Ustawienie profilu na portalu społecznościowym to jedna z kluczowych sytuacji, kiedy wybieramy swoje nowe „ja” w Cyberprzestrzeni. Dzięki temu możemy odgrywać rolę osoby, którą zawsze chcieliśmy być. Niestety wielu wykorzystuje to przeciwko pozostałym uczestnikom Cyberświata. Jak wiadomo zakupy przez Internet to codzienność. Pralki, lodówki, markowe ubrania, samochody a nawet zakupy spożywcze. Ale czy to wszystko jest bezpieczne? Nie wiemy i nie możemy sprawdzić tego, kto siedzi po drugiej stronie. Nie możemy wejść do Sieci, by poznać jej zakątki. Osoba, która jest sprzedawcą bez problemu może podszyć się za lekarza, prawnika czy sprzedawcę z oryginalnymi zegarkami. W tym przypadku jesteśmy zdani na swoją intuicję lub doświadczenie. Jeśli mamy zaufanego sprzedawcę, który również ma swój biznes w Sieci, to doskonała opcja. Szybka i wygoda. Dzięki temu nie musimy martwic się o transakcję, a zadowolenie z towaru mamy gwarantowane.

Warto zajrzeć również na: