Częste przyczyny awarii telefonów komórkowych

Częste przyczyny awarii telefonów komórkowych

28 listopada 2014 Wyłączone przez Maks

Telefony komórkowe są jednym z podstawowych sprzętów elektronicznych, które współcześnie są używane. Zyskały ogromną popularność, ponieważ posiadają takie możliwości, które oferowane są przez wiele innych urządzeń. Posiadanie nowego telefonu oznacza, że mamy przy sobie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, które używane są przez nowoczesnego człowieka. Mowa przede wszystkim o bezprzewodowym połączeniu z internetem. Jest to ważne, bo wykorzystujemy go coraz częściej w różnych zastosowaniach. Możliwość połączenia się z siecią z dowolnego miejsca na świecie jest niezwykle atrakcyjną możliwością i dlatego warto jest skorzystać z rozwiązania tego rodzaju. Telefony używamy też jako domowe centrum multimediów, ponieważ mamy możliwość odtwarzania na nim filmów, muzyki itd. nie wolno też zapominać o podstawowej funkcji, czyli możliwościach komunikacyjnych. Jest to bardzo ważne, ponieważ komórki używane są przede wszystkim do rozmawiania i wysyłania wiadomości (SMS i MMS).

Stare modele telefonów

Mężczyzna rozmawiający przez telefon komórkowy (sxc.hu)

Mężczyzna rozmawiający przez telefon komórkowy (sxc.hu)

Wiele nowoczesnych urządzeń nie jest tak wytrzymałych jak starsze modele. Stosuje się więcej elementów, a każda kolejna konstrukcja jest bardziej złożona. Powoduje to, że po prostu więcej rzeczy może nawalić. Przede wszystkim jeżeli jest to telefon z dotykowym wyświetlaczem. Z reguły są one najbardziej wrażliwym elementem całego urządzenia i psuja się najczęściej. Może dojść do”rozlania” się takiego ekranu, czyli utraty ostrości, kolorów czy nawet kształtu wyświetlanego obrazu. W takiej sytuacji naprawa jest niemożliwa i po prostu należy wymienić dany element na nowy. Jeżeli to uszkodzenie powstało samoistnie to możemy liczyć na naprawę w ramach gwarancji, która została dołączona do telefonu. W przypadku, gdy zostało to spowodowane przez jakiś uraz czy wstrząs z naszej winy to koszty będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Jest to niezwykle ważne, bo w ten sposób możemy znacząco uszczuplić swój budżet.

Naprawa gwarancyjna

Kolejną niezwykle wrażliwym elementem jest mikrofon i głośnik. Są to podstawowe elementy każdego urządzenia i nie możemy sobie pozwolić, aby właśnie któreś z nich nie działał prawidłowo. Na szczęście nie są to szczególnie drogie elementy i nawet naprawa na własny rachunek nie powinna być bardzo kosztowna. Oczywiście zawsze lepiej jest oddać telefon na gwarancję, co spowoduje, że nie zostaniemy obciążeni żadnymi kosztami. Kupując telefon powinniśmy mieć świadomość, że są to urządzenia stosunkowo delikatne i mogą występować jakieś problemy. Dlatego czasem lepiej jest dołożyć więcej pieniędzy przy zakupie telefony i wybrać model bardziej wytrzymały.

Warto zajrzeć również na: