Bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność w jednej aplikacji?

Bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność w jednej aplikacji?

14 maja 2016 Wyłącz przez Piotr

Coraz popularniejsze stają się systemy inteligentnej automatyki sterujące domowymi urządzeniami oraz instalacją wodną, gazową i grzewczą. Składają się z różnego rodzaju czujników, detektorów, sensorów i mechanizmów, które natychmiastowo reagują w sytuacji zagrożenia. Za ich pomocą można też zaprogramować zużycie prądu, wody i gazu stosowanie do naszych wymagań i możliwości finansowych.

Zakup takiego systemu to kwestia kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak część kosztów zwraca się już w pierwszym roku użytkowania, bowiem dzięki niemu oszczędzamy na zużyciu wody, prądu oraz gazu. Możemy stworzyć własny scenariusz zarządzania domem i za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie sterować pracą urządzeń. Kiedy nie ma nas w domu system obniża nieco temperaturę, gdy wracamy automatycznie podnosi, podobnie działa jeśli temperatura na zewnątrz wzrasta lub spada. Kiedy zrywa się wiatr zakłada markizy itd., słowem wszystko dla naszej wygody i oszczędności.

nowoczesny dom (sxc.hu)

nowoczesny dom (sxc.hu)

Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo domowników, dlatego system specjalnych czujników alarmuje w sytuacji zagrożenia, wyłącza zawory do wody, odcina dopływ prądu do uszkodzonych urządzeń, a kiedy wykrywa obecność trujących gazów w powietrzu- automatycznie otwiera drzwi i okna. Inteligentny dom to także komplet zabezpieczeń alarmowych, które chronią przed włamaniem.

Te wszystkie aspekty działają w taki sposób, by jak najbardziej zminimalizować koszty utrzymania domu oraz niebezpieczeństwo awarii, pożaru, zalania, czy wybuchu, a także aby zmaksymalizować komfort życia.

Warto zajrzeć również na: