Co zrobić po uczestnictwie w wypadku samochodowym?

Co zrobić po uczestnictwie w wypadku samochodowym?

8 lutego 2021 0 przez Marta

Po drogach porusza się tysiące pojazdów i każdego dnia dochodzi do wielu stłuczek i wypadków. Choć w porównaniu do ilości pojazdów szansa na wypadek jest niewielka, to może nam się to przytrafić. Co powinniśmy zrobić gdy przydarzy się nam taka sytuacja?

Tuż po wypadku

Niezbędną rzeczą, którą należy zrobić jako pierwszą jest upewnienie się, że jesteśmy cali i zdrowi. Następnie sprawdzić zdrowie naszych pasażerów, jeśli podróżowaliśmy z kimś. Jeśli wszystko jest dobrze, to możemy wysiąść i sprawdzić innych uczestników wypadku. Jeśli nikomu nic się nie stało, to można usunąć samochody z miejsca zdarzenia i zastosować sorbenty przemysłowe, aby zneutralizować rozlane płyny eksploatacyjne.

Ciężki wypadek

Jeśli nikomu nic się nie stało, to można sporządzić odpowiednią umowę i interwencja policji nie jest konieczna. Jednak jeśli ktoś odniósł rany, to wezwanie policji jest niezbędne. W takim wypadku też nie można poruszać pojazdów, należy je zostawić w takiej pozycji, w jakiej były tuż po wypadku. Należy też oczywiście wezwać pogotowie do osób, które odniosły rany podczas wypadku. Należy też samodzielnie udzielić pomocy, bo jest to prawnie wymagane.

Warto zajrzeć również na: