Co musi umieć masażysta?

Co musi umieć masażysta?

30 października 2020 0 przez Maks

Zdobycie stałego zatrudnienia w dzisiejszych czasach jest ciężkie, dlatego warto interesować się każdą posadą. Jedną z takich posad może być posada masażysty. Wiele zależy jednak od tego, jakiego rodzaju masażystą chcemy zostać i w jakim miejscu pracować. Jak zdobyć uprawnienia masażysty?

Relaks

Jedną z dróg masażysty jest kilkunastodniowy kurs, który upoważnia masażystę do pracy w salonach masażu. Taki masażysta musi umieć przeprowadzić masaże relaksujące, jak masaż klasyczny, masaż polinezyjski czy wiele innych masaży. Początkujący mogą zostać zatrudnieni i nauczyć się w jaki sposób to robić. Głównym celem takiego masażysty będzie relaksowanie klientów poprzez przeprowadzanie masażu. Czy jest inna droga rozwoju?

Pomoc zdrowotna

Inną drogą masażysty jest rozwój w kierunku masaży leczniczych, które w wielu dziedzinach życia będą niezbędne. Tutaj poziom jest zdecydowanie wyższy, gdyż potencjalny masażysta musi skończyć studia medyczne na kierunku fizjoterapia lub podobnym. Gdy potencjalny fizjoterapeuta ukończy studia, to będzie mógł znaleźć zatrudnienie wszędzie tam, gdzie niezbędna jest pomoc fizjoterapeuty. Przykładem mogą być różnego rodzaju centra rehabilitacji lub zostanie medykiem sportowym.

Warto zajrzeć również na: