Cierpisz z powodu uporczywego wypadania włosów? Udaj się po pomoc do trychologa!

Cierpisz z powodu uporczywego wypadania włosów? Udaj się po pomoc do trychologa!

13 lipca 2016 0 przez Marta

Włosy są jednym z atrybutów kobiecości, ale także bardzo ważną częścią wyglądu mężczyzn. Zdrowe, piękne i gęste włosy to atrakcyjny i młody wygląd a także ozdoba. Jednak niejednokrotnie naszym włosom brak blasku i witalności, są kruche łamliwe i zaczynają mocno wypadać. Mężczyźni narzekają z kolei na pogłębienie zakoli i nadmiar siwych włosów. Bardzo często źródłem problemu z włosami są zarówno niedobory witamin i minerałów jak również choroby skóry głowy. Diagnozą problemów związanych z owłosioną skórą głowy zajmuje się trycholog.

Do tej pory zazwyczaj z problemem związanym z włosami udawaliśmy się po poradę do zaprzyjaźnionego salonu fryzjerskiego a w najlepszym razie – do dermatologa. Od pewnego czasu możliwe jest uzyskanie profesjonalnej i wnikliwej porady w gabinecie specjalisty od trychologii. Trychologia nie jest żadną wątpliwej jakości praktyką a osobną dziedziną medycyny powstałą w 1860 roku, a więc już stosunkowo niemłodą.

a

Dostrzeżono wówczas, że przyczyną złej kondycji włosów może być cały szereg schorzeń, dotyczących zarówno budowy struktury samego włosa, jak i skóry głowy, która jest dla niego niczym gleba dla roślin. Wykazano także zależność pomiędzy stanem owłosionej skóry głowy a ogólnym stanem zdrowotnym organizmu. W związku z tym analizując budowę i strukturę włosa bardzo często można odkryć szereg innych schorzeń. Zależność ta obowiązuje także w drugą stronę – konkretne schorzenia powodują kłopoty z włosami i mając tego świadomość trycholog dobiera odpowiednie środki likwidujące problem.

Wizyta w gabinecie trychologa wygląda niemal identycznie jak u dermatologa. Z tą tylko różnicą, że trycholog dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym pozwalającym dokładnie i precyzyjnie zdiagnozować problem. Służy do tego celu mikroskop z mikrokamerą umożliwiający oglądanie włosa i skóry głowy w 200-krotnym powiększeniu. Dzięki temu specjalista ocenia kondycję włosów, jest także w stanie oszacować w jakiej fazie wzrostu znajdują się włosy. Urządzenie umożliwia ponadto ocenę mieszków włosowych i naczyń krwionośnych skóry głowy. Trycholog zleca także badanie pierwiastkowe włosów, które określa zawartość minerałów i pierwiastków w strukturze włosa. Jest to niezwykle pomocne w diagnozie i pozwala idealnie dopasować leczenie.

b

Do trychologa warto udać się w przypadku, gdy dokucza nam łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry lub po prostu przeszkadzają nam stale i intensywnie wypadające włosy a także uporczywe swędzenie skóry głowy. Diagnoza trychologiczna jest badaniem bezbolesnym i całkowicie nieinwazyjnym a pozwala na precyzyjne zlokalizowanie problemu i skutecznie leczenie.

Warto zajrzeć również na: