Bramy sterowane automatycznie

Bramy sterowane automatycznie

21 stycznia 2015 Wyłączone przez Maks

W naszym życiu zdarzają się takie sytuacje, które powodują u nas frustrację. Nie są szczególnie ciężkie, ale mogą być z wielu powodów uciążliwe, bo wymagają wykonywania wielu zbędnych czynności. Za przykład może posłużyć brama wjazdowa na teren naszej posesji, której obsługa często bywa bardzo problematyczna. Weźmy na tapet sytuację człowieka, który pracuje w domu, ale w ciągu dnia musi wyjeżdżać wielokrotnie, by spotkać się z klientami lub załatwiać jakieś sprawy na mieście. Wtedy będzie musiał kilka razy męczyć się z koniecznością otwierania oraz zamykania takiej bramy. Wiadomo, że wtedy trzeba za każdym razem opuszczać pojazd, aby móc ręcznie otwierać lub zamykać takie bramy. Jeżeli ktoś jest zapracowany i ma mało czasu to tego rodzaju czynności są po prostu frustrujące i powoduje, że nasz dzień zaczyna się już gorzej niż powinien. Jeżeli mamy taką możliwość to powinniśmy zrobić coś, co pozwoliło bym nam na poradzenie sobie z takimi problemami. Ciekawym rozwiązaniem problemu są automatyczne bramy, które sterowane są z poziomu pilota.

Brama sterowana pilotem

Tego rodzaju piloty do bram Warszawa działają w oparciu o fale radiowe. Korzystając z tych częstotliwości możemy sterować otwieraniem oraz zamykaniem. W ten sposób jesteśmy w stanie, bez konieczności wysiadania z pojazdu, kontrolować zachowanie bramy. Jest to znaczne ułatwienie, które docenią wszyscy zmotoryzowani. Takie technologie są coraz powszechniejsze w naszym kraju i decyduje się na nie coraz to większa grupa ludzi. Zaczynamy doceniać komfort, który możemy sobie sami zapewnić. Nie są to szczególnie wysokie kwoty więc każdego będzie stać na tego rodzaju rozwiązanie. Oczywiście jeżeli nie będziemy musieli zmieniać całej bramy. Wtedy koszty mogą być wyższe, ale będzie to inwestycja, która zwróci się nam w postaci czasu oraz zaoszczędzonych nerwów.

Bezpieczna eksploatacja

Przesuwne bramy to wygoda, którą często stosuje się w przemyśle (sxc.hu)

Przesuwne bramy to wygoda, którą często stosuje się w przemyśle (sxc.hu)

Z takiego rozwiązania możemy korzystać nawet wtedy, gdy na terenie domu przebywają zwierzęta czy też dzieci. Brama nie stanowi żadnego zagrożenia i nie może spowodować żadnego wypadku. Posiada szereg zabezpieczeń, które nie pozwalają na zamknięcie się bramy podczas gdy ktoś lub coś znajduje się na kursie kolizyjnym. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że będzie dochodziło do zmiażdżenia stojącej tam osoby. Na dodatek stosowane są specjale sygnały świetlne, które ostrzegają pojazdy przed tym, że brama znajduje się w ruchu w ten sposób jesteśmy w stanie zachować pełnie bezpieczeństwa i nie obawiać się poważnych w skutkach wypadków.

Warto zajrzeć również na: