Błysk lakieru samochodowego pomimo upływu lat?

Błysk lakieru samochodowego pomimo upływu lat?

14 listopada 2016 Wyłącz przez Marta

Każdy użytkownik auta wie, że niezależnie od tego, jak bardzo dbamy o karoserię to i tak w miarę upływu lat traci ona swój blask. Z błyszczącej i lśniącej staje się matowa i ponura. Wygląd karoserii przesądza o wyglądzie i odbiorze całego auta. To kwestia oczywista, ponieważ auto jest w większości pokryte lakierem. Gdy od gładkiej tafli lakieru samochodowego odbijają się promienie słoneczne, auto błyszczy i wydaje się bardziej okazałe i piękniejsze. Matowy lakier już tego efektu nie daje. Ale czy można mu w jakiś sposób przywrócić dawny blask?

Profilaktyka w trosce o lakier.

2

Kondycja lakieru samochodowego w dużej mierze zależy od stylu jazdy kierowcy. Lakier samochodowy ze względu na swoją powierzchnię jest bardzo wrażliwy na wszelkie zarysowania i odpryski. Wystarczy grad, niewielka gałąź czy pośniegowe błoto. Wieloletnia eksploatacja auta to z pewnością duża częstotliwość występowania tychże czynników ryzyka. Niestety nie jesteśmy ich w stanie wyeliminować. Do tego dochodzą niekorzystne warunki atmosferyczne i niestety sól, którą posypywane są zimą nasze drogi. Duże znaczenie dla kondycji lakieru ma garażowanie auta, jednak nie każdy kierowca może sobie na garaż pozwolić. Niezależnie od tego, gdzie stoi nasze auto, warto regularnie myć karoserię i impregnować ją odpowiednimi środkami. Impregnaty znajdują się na każdej samoobsługowej myjni, wystarczy jedynie wybrać odpowiedni program mycia. Środki te nie redukują zarysowań, jednakże sprawiają, że do tych które już są nie przedostaje się brud.

Polerowanie maszynowe.

3

To bardzo często jedyny naprawdę skuteczny sposób na to, aby przywrócić naszemu lakierowi dawny blask. Jest to zabieg który polega na mechanicznym polerowaniu lakieru specjalną maszyną polerską. Prace są wykonywane w kilku etapach, dzięki czemu osiągamy doskonałą jakość. Maszynowe polerowanie lakieru samochodowego pozwala z jednej strony na usunięcie zarysowań, z drugiej zaś – wydobycie głębi koloru. Auto otrzymuje drugie życie, bez konieczności wizyty u lakiernika. Na sam koniec, po polerowaniu, nanosi się na powierzchnię lakieru specjalne profesjonalne środki impregnujące i zabezpieczające lakier a także nabłyszczające go. Jest to doskonały sposób na odświeżenie lakieru.

Współczesne auta ze względu na obostrzenia z zakresu ekologii posiadają coraz cieńsze warstwy lakieru. Również same lakiery posiadają inny skład chemiczny, co czyni je bardziej podatnymi na zarysowania i matowienie. Niekiedy nie wystarczy jedynie dbanie o lakier w warunkach domowych. Konieczne jest maszynowe polerowanie. Efekt znakomity.

Warto zajrzeć również na: