Bezpieczna jazda to lans na drodze

Bezpieczna jazda to lans na drodze

23 listopada 2015 Wyłącz przez Piotr

Proste zasady sprawią, że inni kierowcy z zachwytem będą  obserwowali i podziwiali twoją jazdę. Bezpieczna jazda przez większość osób mylnie kojarzona jest powolnym toczeniem się z punktu A do punktu B, ale bezpieczeństwo zupełnie nie ma tutaj znaczenia. Osoba jadąca wolno, może nie mieć zapiętych pasów czy aktualnego przeglądu auta. Myśląc chwilę na wyrost zapewnisz sobie bezstresową i bezpieczna podróż.

Zanim ruszysz autem sprawdź czy masz przy sobie potrzebne dokumenty (dowód rejestracyjny, prawo jazdy, ubezpieczenie).  Pamiętaj o aktualnych przepisach drogowych i staraj się nie przekraczać dozwolonej prędkości. Jadąc staraj się postawić na miejscu innych członków ruchu, by żadne zachowanie kierowców czy pieszych nie mogło Cię zaskoczyć. Wyobraźnia to ogromna zaleta każdego kierowcy.

Pasy bezpieczeństwa. Niby banał jednak przez wielu tak lekceważony. Nie zapinasz ich dla policji, lecz przede wszystkim dla siebie. W samochodzie psy są po ty, by ratować ludzkie życie. Podczas wypadku znacznie zwiększają szanse na przeżycie. Dodatkowo mało kto o tym wie, ale kierowca przypięty pasami posiada lepsze wyczucie ruchów pojazdu, co wpływa na lepsza precyzję kierowania.

Każdy kierowca bez warunkowo musi pamiętać o regularnych przeglądach auta, aktualnym ubezpieczeniu OC, by uzyskać odszkodowanie po wypadku oraz dobrze wyposażonej apteczce.

car-1232347

Samochód (sxc.hu)

Warto zajrzeć również na: